Krem ma nadzwyczajne własności sensoryczne, działa na skórę jak łagodny, kojący balsam. Poprawia jej elastyczność, redukuje szorstkość, łuszczenie się naskórka i uczucie ściągania. Spłyca zmarszczki, wygładza, chroni skórę przed starzeniem się.

Krem zapewnia doskonałe nawodnienie i regenerację suchej skóry na najwyższym światowym poziomie kosmetologicznym. Już po 24 godzinach od zastosowania krem daje uczucie komfortu. Znacząco poprawia się poziom nawilżenia (+16%) i natłuszczenia.
Już po 4 tygodniach podwójnie sucha, łuszcząca się skóra odzyskuje poziom nawilżenia charakterystyczny dla skóry normalnej!
W kremie zastosowano INTELIGENTNY SYSTEM MULTIREGENERACJI zawierający m.in. fizjologicznie aktywną witaminę B3, galakturoniany z kasztanowca, lipidowe biowektoryŽ oraz ekstrakt z owoców tropikalnej rośliny z rodzaju Punica. Dzięki temu działa on wielokierunkowo:
intensywnie nawilża
dotlenia naskórek i stymuluje jego metabolizm
reguluje proces odnowy i złuszczania
uszczelnia naskórek, uzupełniając niedobór biolipidów strukturalnych i ceramidów na 3 różne sposoby
chroni przed agresją środowiska
Wszystkie składniki kremu zostały umieszczone w sieci ciekłych kryształów o wyjątkowo dużej biozgodności ze skórą i rewelacyjnej sile nawilżania, gdyż woda zatrzymana w sieci łatwo przenika do skóry. W kremie zastosowano hipoalergiczną kompozycję zapachową pozbawioną alergenów.