LIPIDEA to seria specjalistycznych kosmetyków opracowanych w oparciu o wieloletnie doświadczenia laboratoryjne i wnikliwe badania nad problemami podwójnie suchej skóry
w każdym wieku, spowodowanej niedoborem zarówno lipidów, jak i wody, z objawami takimi jak:
uczucie ściągania i suchości
szorstkość
nadmierne łuszczenie się naskórka
odwodnienie
przyspieszone starzenie się i wiotczenie
zwiększona podatność na podrażnienia
niezdrowy, szary koloryt
W oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu biologii i fizjologii skóry w preparatach LIPIDEA zastosowano nowatorski INTELIGENTNY SYSTEM MULTIREGENERACJI działający precyzyjnie na poziomie komórkowym, zgodnie z indywidualnymi potrzebami skóry.
W jego skład wchodzą multifunkcyjne składniki aktywne takie jak niacynamid czyli fizjologicznie aktywna witamina B3, galakturoniany z kasztanowca, lipidowe biowektoryŽ oraz stymulatory, prekursory i analogi ceramidów. System ten ma charakter biomimetyczny, czyli maksymalnie biozgodny ze skórą. Składniki aktywne precyzyjnie wnikają do miejsca swego biologicznego działania, PRZYWRACAJĄC RÓWNOWAGĘ MIĘDZY ZŁUSZCZANIEM SIĘ STARYCH KOMÓREK NASKÓRKA A POWSTAWANIEM NOWYCH. Jest to nowa, bardzo skuteczna strategia pielęgnacji suchej skóry.
Już po 4 tygodniach stosowania preparatów LIPIDEA podwójnie sucha, łuszcząca się skóra odzyskuje poziom natłuszczenia i nawilżenia charakterystyczny dla skóry normalnej!
Jednocześnie następuje radykalna poprawa biomechanicznych własności skóry:
zwiększa się jędrność i elastyczność
zmniejsza się szorstkość
zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu
Skóra staje się gładka, świeża, elastyczna, mniej skłonna do podrażnień, zdrowsza i dobrze zabezpieczona przed agresywnymi czynnikami środowiska, zarówno w okresie jesienno-zimowym, jak i letnim.
W trosce o zwiększoną wrażliwość bardzo suchej, łuszczącej się skóry w preparatach LIPIDEA zastosowano hipoalergiczną kompozycję zapachową pozbawioną alergenów. Multiregenerujący krem pod oczy i na powieki nie zawiera kompozycji zapachowej.