Po raz pierwszy przeprowadzono wyjątkowe badanie na tych samych kobietach w ciągu 20 lat, aby śledzić rozwój zmarszczek z dokładnością i niezawodnością, jakiej jeszcze nigdy dotąd nie osiągnięto. Po analizie zachowania skóry Vichy wykazało, że istnieją 3 typy zmarszczek: zaprogramowane, odwracalne i trwałe.
Laboratoria Vichy połączyły retinol, składnik przeciwzmarszczkowy, który jest skuteczny w ciągu 2 miesięcy i adenozynę, która ma wyższą skuteczność niż sam retinol i opracowały Retinol A. Ten wzbogacony kwasem hialuronowym preparat stanowi skuteczną kurację na różne rodzaje zmarszczek w jednym kosmetyku.
Vichy zainspirowane technikami akupresury rozwinęło aplikator Dermo-Puncture, aby uzupełnić sprzyjającą wygładzeniu skuteczność preparatu LIFTACTIV RETINOL HA EYES.

Redukcja 3 typów zmarszczek:
Zmarszczki embrioniczne zneutralizowane.
Zmarszczki odwracalne wygładzone.
Zmarszczki utrwalone wypełnione.
Rozświetlone spojrzenie.

Hipoalergiczny. Zawiera Wodę Termalną z Vichy. Produkowany według ścisłych norm przemysłu farmaceutycznego. Skuteczność potwierdzona pod kontrolą dermatologiczną i okulistyczną. Nie powoduje powstawania zaskórników. Opracowany dla oczu wrażliwych.

Podczas nakładania konsystencja staje się aksamitna i bogata. Szybko wnika w skórę nie pozostawiając na niej tłustej warstwy. Skóra jest miękka, świeża, matowa i gładka.