Większość z nas zapewne zdaje sobie sprawę z istnienia serum do twarzy, ale nie wszyscy mieli okazje je stosować, a niektórzy być może nawet nie wiedzą, jakie ma ono działanie oraz kiedy i po co się je nakłada. A dobrze dobrane do potrzeb skóry serum stworzone na bazie skoncentrowanych składników aktywnych z jednej strony poprawia wygląd i stan cery, a z drugiej wzmacnia działanie kolejnych kroków w pielęgnacji. Dowiedz się, co daje serum do twarzy i jak często powinno się go używać.

Czym jest serum do twarzy?

Zacznijmy od początku, czyli od wyjaśnienia, co to jest serum do twarzy. Mówiąc w dużym skrócie, jest to kosmetyk o działaniu silniejszym od kremu. Cechuje się wysokim stężeniem składników aktywnych, które oddziałują na skórę nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od środka.

Zwykle ma lekką, żelową lub wodnistą konsystencję, szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustego filmu. Choć odżywia, wzmacnia i nawilża skórę, to nie jest w stanie zastąpić w codziennej pielęgnacji kremu, a jedynie potęguje jego działanie.

Poznaj serum do twarzy od Warszawskiej manufaktury Manu Natu wykorzystujące moc naturalnych składników dostępne na https://manunatu.pl/naturalne-serum-do-twarzy.

Po co jest serum do twarzy?

Serum do twarzy, w zależności od składu i zawartości składników aktywnych, może mieć różny wpływ na skórę. Ogólnie jednak można powiedzieć, że pozwala lepiej radzić sobie z problemami skórnymi. Wspomaga walkę z trądzikiem i zaskórnikami czy zmarszczkami. Poprawia wygląd odwodnionej i poszarzałej skóry.

Kiedy stosować serum do twarzy?

Serum do twarzy polecane jest tak naprawdę każdemu, bez względu na stan skóry. W razie problemów skórnych pomaga szybciej się z nimi uporać, a w przypadku gładkiej skóry działa zapobiegawczo, zapewniając utrzymanie jej w dobrej kondycji przez długi czas. Ważne jednak, aby dobrać serum stosownie do potrzeb, zapoznając się wcześniej z jego składem i przeznaczeniem.

Serum do twarzy – jak je stosować?

Nie trzeba długo wyjaśniać, jak używać serum do twarzy, ponieważ jest to bardzo proste. Na dobrze oczyszczoną i stonizowaną skórę nakładamy niewielką ilość produktu i dokładnie go rozsmarowujemy, następnie czekamy aż do całkowitego wchłonięcia. Później można przejść do kolejnego kroku pielęgnacji.

A jak często stosować serum do twarzy? Najlepiej robić to każdego dnia, wieczorem, przed nałożeniem innych produktów.

Uzupełnij swoją codzienną pielęgnację o tonik na bazie starannie dobranych składników roślinnych od Manu Natu. Wraz z innymi naturalnymi kosmetykami, kupisz je na https://manunatu.pl/.

Czy można używać serum bez kremu?

Po każdym nałożeniu serum wskazane jest wręcz użycie kremu do twarzy. Serum rzadko kiedy zawiera substancje ochronne jak choćby filtry przeciwsłoneczne, dlatego krem wtedy zapewnia dodatkowe działanie, którego nie gwarantuje ten pierwszy produkt. Można powiedzieć, że te dwa produkty wzajemnie się uzupełniają, dając jeszcze lepsze efekty.

Wybierz naturalny krem do twarzy od Manu Natu dostępny w sklepie, wzmocnij działanie serum i uzyskaj jeszcze lepsze efekty pielęgnacji.

Jakie składniki powinno zawierać dobre serum?

Trudno na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ każda skóra jest inna i ma różne potrzeby. W serum nawilżającym powinny znaleźć się przede wszystkim składniki nawilżające jak np. kwas hialuronowy, gliceryna, panthenol, aloes, skwalan czy lecytyna. Substancje te dodatkowo koją podrażnienia, przyspieszają regenerację skóry i chronią ją przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Jak wybrać odpowiednie serum do twarzy?

Na drogeryjnych półkach dostępne są głównie 3 rodzaje serum do twarzy:

  • serum dla skóry suchej i wrażliwej,
  • serum do twarzy dla cery mieszanej,
  • serum do twarzy dla skóry tłustej.

Wybierając serum najlepiej zatem kierować się tym, jaką cerę mamy. W ten sposób zyskamy pewność, że jego działania spełni nasze oczekiwania.

literatura