Pomysł na oszczędzanie – wybieranie zamienników perfum

Pomysłów na oszczędzanie jest naprawdę wiele. Jeżeli liczmy na sukces, w takim przypadku dobrze skupić się nawet na małych detalach, które pozwolą nam zapłacić mniej. Z tego powodu coraz więcej osób, które lubią dobrze pachnieć, decyduje się na zamienniki perfum.

Należy jednak pamiętać, że zmienniki perfum, podobnie jak i inne produkty, potrafią się od siebie znacząco różnić. Osoby, które polecają i odradzają ich zakup, mogą sugerować się odczuciami używania zupełnie innych produktów. Najtańsze zamienniki niestety często nie generują jakości, której się od nich oczekuje, jednak zamienniki wyższej klasy, często również droższe, okazują się idealną alternatywą, zwłaszcza że ich cena w stosunku do ceny perfum oryginalnych, cały czas jest niesamowicie atrakcyjna.

Skąd bierze się cena perfum oryginalnych?

Fani markowych produktów lubią uważać, że cena rzeczy, które kupują, wynika z ich nieprzeciętnej jakości. Jeżeli chce się posiadać naprawdę piękne perfumy, których trwałość jest zadowalająca, podobnie jak ich projekcja, trzeba za nie zapłacić sporo. W końcu takie produkty produkowane są przez znane, droższe marki. Niestety, w świecie perfum jakość nie zawsze idzie w parze z ceną.

Warto przypomnieć sobie wszystkie reklamy i kampanie reklamowe różnorodnych marek, oferujących perfumy. Spoty reklamowe, reklamy w przestrzeni miejskiej, znani aktorzy czy piosenkarze z całego świata, którzy polecają nam ich produkty – to właśnie promocja i marketing sprawia, że perfumy znanych marek są aż takie drogie. Szacuje się, że nawet 40% ceny flakonu perfum od znanej marki może być finalnie kosztem promocji i marketingu. Nie mają one więc nic wspólnego z jakością, a faktycznie ponosimy koszty tego, że ktoś namówił nas na zakup ich produktów.

Wiele marek również odpowiednio pozycjonuje się cenowo. Są one drogie, i wszystko, co jest przez nich oferowane, musi być drogie, by na te produkty mogły pozwolić sobie tylko wybrane osoby. Podobnie jest z perfumami. Niezależnie od tego, czy są one naprawdę niesamowite, a ich parametry naprawdę robią wrażenie, czy są po prostu ok, ich cena musi być wysoka. To również należy mieć na uwadze, gdy kupuje się perfumy o tych najdroższych marek.

Nie znaczy to, że perfumy oryginalne źle pachną czy ich trwałości projekcja jest niewystarczająca – należy jednak zadać sobie pytanie, czy 100 ml flakon w cenie 500 zł będzie aż 10 razy lepszy od 100 ml perfum w cenie 50 zł? Niestety, różnice te często nie są tak duże, jak różnica cenowa.

Koszty flakonu perfum

Przy cenie perfum należy również brać pod uwagę koszty opakowania i flakonu. Muszą one wyglądać naprawdę zjawiskowo, często przyciągają one wzrok odbiorców, jednak należy pamiętać, że zaprojektowanie, a następnie produkcja flakonu również kosztuje. Nijak nie wpływa to na jakość samych perfum, których się używa, a mimo wszystko bardzo realnie wpływa na cenę końcową produkty, który wybieramy i za który płacimy.

Zamienniki wysokiej jakości – czy warto się na nie decydować?

Zamienniki naprawdę wysokiej jakości powstają na podstawie analizy perfum oryginalnych. Odpowiedni specjalista ma za zadanie rozłożyć na czynniki pierwsze konkretny zapach, a następnie skomponować bardzo podobną mieszankę. Wynika z tego, że zamienniki nigdy nie będą perfumami identycznymi względem oryginałów, nie znaczy to również, że z założenia będą gorsze – zapachy te będą po prostu inne. Istnieją osoby, którym bardziej podoba się zamiennik danego producenta niż oryginał – dzieje się to często wtedy, gdy zamienniki okazują się zapachami mniej agresywnymi od oryginałów.

Same zamienniki powstają również w takim samym procesie, jak oryginały, do tego używa się do nich takich samych składników, ciężko więc mówić o różnicach w jakości. Niektórzy producenci zamienników będą oszczędzać na ilości dodawanych utrwalaczy, jednak zamienniki wyższej klasy będą miały ich odpowiednią ilość, dzięki czemu trwałość takiego zapachu będzie bardzo podobna do tego, którą oferuje oryginał.

Jeżeli ktoś nie zna się na perfumach, bardzo często ma spore trudności w tym, by odróżnić oryginały od dobrych zamienników, co jest znakomitą rekomendacją dla tych ostatnich.

Widoczna różnica będzie na pewno we flakonie i opakowania, nie one są jednak najważniejsze dla użytkowników perfum. Producenci zamienników, by ograniczać swoje koszty, często wykorzystują takie same flakony dla wszystkich swoich perfum (lub są one bardzo podobne), a poszczególne zapachy można odróżnić po kolorze czy numerze na opakowaniu.

Nie wiem, czy zamienniki mi się spodobają – co zrobić?

Jeżeli ktoś do tej pory nie korzystał z zamienników, może mieć opory, by się na nie zdecydować. W takim wypadku warto zdecydować się na produkty firmy, która po prostu umożliwia ich przetestowania. Paryskie-perfumy.pl pozwalają na zakup zamienników perfum, a następnie w domu, na wykonanie nie więcej, niż kilku psiknięć, w celu przetestowania danego zapachu. Jeżeli będzie on odpowiedni, zachowujemy flakon, jeżeli jednak produkt rozmija się z oczekiwaniami, w takim przypadku jak najbardziej można odesłać je do sklepu. Jest to idealny wybór i dla osób, które z zamiennikami nie miały do tej pory do czynienia, i dla tych, które po prostu chcą sprawdzić nowe zapachy bez udawania się do znanych drogerii, w celu ich sprawdzenia na miejscu.

Same Paryskie Perfumy oferują zamienniki znakomitej jakości, dlatego też tak wielu klientów decyduje się na ich zakup, zamiast oryginałów czy zamienników, z których korzystali do tej pory.

literatura