Łysienie androgenowe związane jest z nadmiernym poziomem testosteronu. Jest to dolegliwość, która dotyka wielu mężczyzn w różnym wieku. Często jednak utrata włosów związana jest także z niehigienicznym stylem życia, niezdrowym odżywianiem, stresem oraz chorobami dermatologicznymi skóry głowy i niewłaściwą pielęgnacją.

Jak zapobiegać utracie włosów?

W pierwszej kolejności warto zadbać o odpowiedni poziom witamin i minerałów, które warunkują prawidłowy wzrost włosów. Nieprawidłowe nawyki żywieniowe oraz tempo współczesnego życia sprawiają, że wielu mężczyzn cierpi na niedobory kluczowych składników odżywczych, takich jak cynk, kwas foliowy oraz witaminy B6, A, C i E. Po stwierdzeniu niedoborów warto sięgnąć po odpowiednie suplementy diety.

W przypadku odnotowania wzmożonej utraty włosów w pierwszej kolejności należy poznać przyczynę problemu. Trycholog pomoże dopasować odpowiedni rodzaj pielęgnacji oraz zdiagnozuje ewentualne choroby dermatologiczne, np. grzybicę skóry głowy, która może stanowić przyczynę łysienia. Niekiedy symptomy związane są także z przyjmowaniem niektórych leków, stosowaniem używek oraz gwałtowną utratą wagi.

Jakie kosmetyki stosować na utratę włosów?

Pielęgnacja przy pomocy odpowiednich kosmetyków może nie tylko spowolnić utratę włosów, ale także przyczynić się do ich wzmocnienia. Warto stawiać na szampony, które mają w składzie biotynę oraz inne witaminy i minerały odpowiedzialne za stymulowanie cebulek do wzrostu. Dużą skutecznością odznaczają się przy tym kosmetyki z wysoką zawartością kofeiny, która stymuluje pasma u samej nasady.

Ciekawym składnikiem jest także wyciąg z chinowca, który poprawia krążenie oraz wzmacnia cebulki włosów. W przypadku nadmiernie przetłuszczającej się skóry, należy zadbać o odpowiednie oczyszczanie przy pomocy peelingów enzymatycznych. Łojotok bowiem także wymieniany jest wśród przyczyn łysienia. Warto wybierać przy tym kilkutygodniowe kuracje w postaci wygodnych w aplikowaniu ampułek, które zawierają w liczne naturalne substancje aktywne.

Po jakie suplementy na łysienie warto sięgnąć?

Walcząc z łysieniem, nie można zapomnieć o odpowiedniej suplementacji. Warto stawiać na kompleksowo działające produkty, takie jak VITADIET, który opiera swoje działanie na cennych substancjach roślinnych. Przykładowo ekstrakt z owoców palmy sabałowej odznacza się skutecznością w leczeniu łysienia o podłożu androgenowym. Minimalizuje bowiem aktywność DHT, czyli przekształconego testosteronu, odpowiadającego za niszczenie mieszków włosowych.

W codziennej diecie nie powinno zabraknąć także biotyny oraz skrzypu polnego dostępnych w licznych suplementach na włosy. Biotyna reguluje pracę gruczołów łojowych i potowych, dzięki czemu kompleksowo wpływa na poprawę kondycji kosmyków. Skrzyp polny natomiast charakteryzuje się właściwościami regenerującymi oraz wzmacniającymi. Uczestniczy w syntezie kolagenu oraz elastyny, co bezpośrednio wpływa na mieszki włosowe oraz elastyczność i stan pasm włosów. Warto sięgać po odpowiednie preparaty, jak tylko pojawią się pierwsze oznaki łysienia. Szybkie podjęcie działania może skutecznie zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów.

literatura