Czy tak jak wielu ludzi na całym świecie uwielbiasz kawę? Nic dziwnego! Dla wielu poranna kawa to napój, który rozbudza i daje energię na cały poranek, ale czy kofeina ma również właściwości odżywcze dla naszej skóry? Czy istnieje krem pod oczy z kofeiną, który działa cuda?

Pielęgnacyjne właściwości kofeiny
Zanim przejdziemy do kremu pod oczy z kofeiną, wyjaśnimy Ci, dlaczego dzieje się tak, że skóra Twojego ciała (w tym skóra oczu) pozytywnie reaguje na kontakt z kofeiną.

Kawa i jedna z wielu substancji zawartych w jej ziarnach, czyli kofeina, ma wiele właściwości, które spokojnie można zaklasyfikować jako te, które usprawniają pracę organizmu. Zwiększa obroty Twojego metabolizmu, poprawia Twój nastrój, sprawia, że pamiętasz lepiej, uczysz się szybciej, koncentrujesz na dłużej i bardziej intensywnie, a także masz zwiększone zdolności motoryczne, takie jak szybkość reakcji na bodźce. To sama kofeina, a co z kosmetykami, w których składzie się znajduje.

Zalety stosowania kosmetyków z kofeiną
Jakie więc są te najkorzystniejsze dla naszego organizmu zalety stosowania kosmetyków z zawartością kofeiny, w tym kremów pod oczy z kofeiną?

Wymieńmy je:

  • Kosmetyki z kofeiną sprawiają, że mikrokrążenie w skórze zostaje pobudzone, a przez to do komórek skóry dostaje się lepiej natleniona i odżywiona krew. Efekt: miękka, promienna cera!
  • Kofeina w kosmetykach potrafi obkurczyć naczynia krwionośne, co prowadzi do niwelowania obrzęków, usuwania cieni spod oczu czy zaczerwienienia
  • Kofeina jest naturalnym antyoksydantem, dlatego kosmetyki, które mają ją w swoim składzie, spowalniają starzenie się skóry, niszczą wolne rodniki, których ilość wzrasta, gdy często dotykają nas stany zapalne, kiedy nasza skóra narażona jest na mocne promienie słoneczne czy inne trudne warunki atmosferyczne
  • Kofeina i kosmetyki z kofeiną wzmacniają odporność Twojego organizmu


Oprócz wszystkich wyżej wymienionych czynników prozdrowotnych, kofeina przyczynia się także do stymulacji procesów rozkładania tłuszczu, a więc niweluje cellulit, usuwa grudki podskórne, a także przyspiesza mechanizmy Twojego organizmu odpowiedzialne za usuwanie toksyn - dodaje Joanna Miś - kosmetolożka, redaktorka serwisu o urodzie - estetico.pl.

Wszystkie wymienione zalety produktów kosmetycznych z kofeiną są widoczne jak na dłoni. Warto więc z nich korzystać, by zapewnić Twojej skórze dobrze odżywienie, nawilżenie i powstrzymać w naturalny sposób procesy starzenia się Twojej skóry. Teraz nadchodzi więc moment, aby zająć się bardzo wrażliwym miejscem Twojego ciała, a więc skórą pod oczami.

Krem pod oczy z kofeiną
Kremy pod oczy z odpowiednią zawartością kofeiny w swoim składzie działają najlepiej na dwa problemy najczęściej dotykające skórę pod Twoimi oczami. Krem pod oczy z kofeiną niweluje poranną opuchliznę skóry oczu, a także sprawia, że cienie na skórze pod oczami zostają usunięte. Z tego też względu krem pod oczy z kofeiną świetnie nadaje się do porannej pielęgnacji skóry oczu, a Ty możesz zaczynać każdy dzień, wyglądaj promiennie, młodo i bez wszystkich problemów, których nastręczają wczesne poranki.

Dodatkowym atutem kremów pod oczy z kofeiną jest oczywisty fakt opóźniania występowania zmarszczek na skórze oczu lub niwelowaniu już istniejących (sprawdź także: https://estetico.pl/lwia-zmarszczka). Dzięki kofeinie zawartej w kremie skóra zachowuje młody wygląd i nie stanowi już problemu sytuacja, w której cienka i wrażliwa skóra łatwo będzie ulegać podrażnieniom. Produkt powinien zapewnić odpowiednią ochronę również przed czynnikami atmosferycznymi.

Nie możesz również zapomnieć o tym, że stosując takie kremy, sprawisz, że Twoja skóra będzie bardzo sprężysta, elastyczna i efekt marszczącej się powieki pozostanie wspomnieniem dawnych dni sprzed zastosowania kremu. Warto go jednak stosować regularnie i przez dłuższy czas.

Dobry krem pod oczy z kofeiną łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Należy stosować go zarówno rano, by wygląd skóry po obudzeniu był świeży, a sama skóra miała warstwę ochronną na cały dzień, jak i wieczorem, by skóra oczu odpoczywała przez cały czas trwania snu. W ten sposób zapewniasz sobie solidną dawkę odżywienia na cały dzień.


literatura