Pocące się dłonie potrafią naprawdę negatywnie wpływać na psychikę osoby, która z tym walczy. Jeżeli pocą nam się stopy lub pachy to jeszcze jesteśmy w stanie jakoś to ukryć pod ubraniem – a dłonie musimy czasami jednak komuś podać, aby się przywitać. Dostępne jest też o wiele więcej różnych preparatów, które przeznaczone są do blokowania potu wydzielanego przez pachy – a na dłonie mamy zaledwie kilka słabych kremów. Klienci cały czas narzekają na to, że nikt tutaj nie przejmuje się ich losem. Osoby, które nie doświadczyły pocenia się dłoni - niestety po prostu to bagatelizują.

A tymczasem ten kłopot dotyczy naprawdę wielu Polaków - ludzie każdego dnia stresują się tym, że będą musieli przywitać się z osobą w pracy lub z kimś zatańczyć. Szczególnie młodzi ludzie bardzo mocno się z tego powodu krępują i mogą nawet unikać kontaktów z innymi ludźmi. To jest niebezpieczne, bo tego rodzaju izolacja źle wpływa na nasze zdrowie psychiczne. To właśnie dlatego warto wiedzieć, że pomóc może nam tutaj botoks. Ta toksyna znana jest głównie z tego, że pomaga ona w wygładzeniu twarzy pokrytej zmarszczkami – ale możemy nią także zablokować wydzielanie się potu na dłoniach.

Czy na pewno nadszedł już czas na botoks?

Zanim zapiszesz się na taki zabieg – faktycznie spróbuj jeszcze skorzystać z powszechnie dostępnych i tańszych metod. Być może jeden z dezodorantów okaże się jednak u Ciebie wystarczająco skuteczny. Czasami zalecane jest także wcześniejsze pozbycie się nadwagi i zadbanie o dobrą dietę - takie rzeczy też mogą mieć wpływ na to, jak bardzo się pocimy. Jeżeli jednak widzimy, że to wszystko nie działa - wtedy botoks może być naszą jedyną nadzieją na odzyskanie normalnego życia.

Taki zabieg będzie polegał na tym, że specjalista wstrzyknie botoks w nasze dłonie - jego ilość zostanie dobrana w zależności do tego, jak bardzo faktycznie się pocimy. Najpewniej w tym celu przeprowadzony zostanie test, który wskaże najbardziej kłopotliwe obszary na naszej skórze. Po wykonaniu zabiegu będziemy mieć spokój na przynajmniej 6 miesięcy.

Nie jest to trwałe rozwiązanie

Chociaż botoks powinno się, dla lepszego efektu, powtarzać dwa razy do roku – w dalszym ciągu jest to najbardziej komfortowa opcja, jaką w ogóle mamy do dyspozycji. Cena nie jest niska, ale mamy wystarczająco dużo czasu pomiędzy zabiegami, aby te pieniądze sobie zaoszczędzić. Ludzie, którzy zdecydowali się leczyć nadmierną potliwość w taki sposób - zwykle są bardzo zadowoleni z rezultatów. W Warszawie warto wybrać się do kliniki Projekt Skóra na leczenie botoksem.

 

literatura