Każdego roku wiosną i latem wiele osób sięga po produkty o działaniu samoopalającym, ze względu na coraz większą świadomość tego, jak szkodliwy wpływ na naszą skórę ma promieniowanie UV.

UVA – jak może szkodzić

Niezależnie od tego, czy korzystamy z urlopu wypoczywając na plaży, czy ze względu na obowiązki musimy przemieszczać się w środku dnia po mieście, to nasza skóra niewątpliwie ma kontakt z promieniowaniem słonecznym! Co więcej, należy pamiętać, że promieniowanie, które najbardziej wpływa degeneracyjnie na naszą skórę i jej zdrowie, to promieniowanie UVA, które przez cały rok jest takie samo. Jest dość podstępne, ponieważ nie powoduje ono brązowienia skóry, przez co, wydaje się nam, że jesienią i zimą nie ma na naszą skórę żadnego wpływu w naszej szerokości geograficznej. Nic bardziej mylnego! To właśnie ten rodzaj promieniowania odpowiada za uszkodzenia DNA komórek skóry, a w konsekwencji za nasilenie się procesów nowotworzenia, jak i za degenerację białek podporowych, takich jak elastyna i kolagen, odpowiedzialnych za młody wygląd naszej skóry. Nie należy więc bagatelizować kwestii ochrony skóry i jej regeneracji przez cały rok kalendarzowy w kontekście zdrowotnym, a także pielęgnacyjnym, nawet jeśli zimą mamy mniejszą styczność z promieniowaniem UVB, które z kolei odpowiedzialne jest za powstawanie brązowego odcienia skóry, a także za wszystkie uszkodzenia naskórka (poparzenia, stany zapalne).

Kochamy brąz

Alkmie wyszło naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcieliby nadać swojej skórze apetycznego, subtelnego brązowego odcienia (efektu skóry muśniętej słońcem), a przy okazji zapewnić jej odpowiednią regenerację po ekspozycji na promieniowanie UV, tworząc linię Sun for everyone, a w niej balsam Drop of sunshine.

Balsam Drop of sunshine to produkt, który przede wszystkim ma działać naprawczo na naszą skórę, a jest to możliwe ze względu na zawartość takich składników, jak:

LYS-SUN™ pozyskiwany z oczaru wirginijskiego – skutecznie hamuje fotostarzenie i elastozę słoneczną.

EKSTRAKT Z KORZENIA RABARBARU SŁONECZNEGO – działa antyoksydacyjnie, antyseptycznie i przeciwzapalnie.

DERMASOOTH™ – naturalny fitokompleks z tulsi (bazylii azjatyckiej), ostropestu plamistego oraz zielonej algi, działa łagodząco, redukując podrażnienia skóry.

Oprócz tego znajdziesz w nim całe bogactwo olejów i maseł:

OLEJ MARCHEWKOWY – działa fotoochronnie i regenerująco na skórę.

OLEJ KOKOSOWY –  nawilża, ujędrnia i wzmacnia barierę naskórka, działa także łagodząco i przeciwzapalnie.

MASŁO SHEA – doskonale sprawdza się jako substancja chroniąca skórę przed czynnikami zewnętrznymi, nawilża, ujędrnia i koi.

MASŁO MANGO – oprócz nadania kosmetykom cudownego zapachu przywołującego letnie wspomnienia, działa przeciwstarzeniowo, przyspiesza gojenie oraz regenerację skóry.

OLEJ SŁONECZNIKOWY – silnie nawilża skórę, działa łagodząco i normalizująco.

Naturalne i bezpieczna opalenizna

Wiosną i latem, najczęściej sięgniemy po Drop of sunshine ze względu na chęć nadania naszej skórze lekkiej opalenizny, która niewątpliwie powoduje, że lepiej czujemy się, gdy odsłaniamy ciało po zimie. Za efekt brązowienia skóry odpowiada erytruloza.

To naturalny składnik, który nadaje delikatnej i równomiernej opalenizny.

Erytruloza z punktu widzenia chemicznego to związek cukrowy, w składzie chemicznym zbliżony do DHA, jednak wykazuje zdecydowanie większą stabilność. Dzięki temu nie musimy obawiać się nierówności kolorytu skóry. Kosmetyki z zawartością erytrulozy nie mają nieprzyjemnego zapachu, jaki kojarzymy z samoopalaczami. Jej użycie nie wywołuje podrażnień skóry ani jej przesuszenia. Pierwszy lekki efekt „opalenizny” zauważymy już po upływie 24 godzin od aplikacji. Kolor utrzymuje się do momentu, gdy zostanie usunięty martwy naskórek, jednak jeśli produkty z zawartością erytrulozy będziesz stosować na co dzień, to opalenizną możesz cieszyć się przez cały rok!

Nawilżenie – TAK

Natomiast nawet jesienią i zimą nie powinniśmy rezygnować z pielęgnacji tym produktem! Zimową porą, gdy większość naszego ciała zakryta się na co dzień ubraniem, ma szansę na lepszą regenerację, gdy na co dzień nie jest „atakowana” czynnikami zewnętrznymi. To doskonały okres na przywrócenie skórze odpowiedniego nawilżenia, a także wsparcie procesów regeneracji naskórka. Co więcej, dzięki stosowaniu Drop of sunshine przez cały okres jesienno-zimowy, przygotujemy skórę jeszcze lepiej na kolejny sezon wiosenno-letni, kiedy znów odkryjemy ciało i wystawimy je na działanie promieni słonecznych.

Więcej o produkcie https://bit.ly/3B2Zubj

https://lupakosmetyczna.pl/alkmie/alkemie-sun-for-everyone-maslo-do-ciala-brazujace-drop-of-sunshine-23550

literatura