Masz wąskie bądź asymetryczne usta? Twoje wargi straciły swoją jędrność i objętość wraz z wiekiem? Rozważ powiększanie ust! To świetny sposób, aby przywrócić im młodzieńczy wygląd. Jednak zdarza się, że zabieg oszpeca, zamiast upiększać. Aby uzyskać najbardziej naturalny efekt, zdecyduj się na zabieg modelowania ust na płasko z użyciem kwasu hialuronowego. Dowiedz się więcej.

Powiększanie ust od lat cieszy się nieustającą popularnością, zwłaszcza wśród celebrytów. Najczęściej zabieg jest kojarzony z efektem tzw. "kaczego dzióbka", przez co wiele osób z niego rezygnuje. Jednak powiększenie ust nie musi tak się zakończyć. Wystarczy zdecydować się na modelowanie usta na płasko.

Co to znaczy modelowanie ust na płasko?

Zabieg powiększania i modelowania ust na płasko to technika z zakresu medycyny estetycznej. Ma za zadanie:

  • podkreślenie łuku kupidyna,
  • precyzyjne wymodelowanie warg,
  • bardziej symetryczny kształt ust,
  • poprawienie proporcji twarzy,
  • powiększenie warg,
  • usunięcie małych zmarszczek wokół ust,
  • przywrócenie młodzieńczej czerwieni i jędrności warg,
  • podniesienie poziomu nawilżenia skóry.

Zastanawiasz się, jaki jest przebieg zabiegu powiększania ust? Metoda ta polega na wykonywaniu iniekcji małej ilości kwasu hialuronowego w określonych miejscach czerwieni wargowej przez doświadczonego specjalistę. Igłę wprowadza się na prostopadle do warg, a nie równolegle tak jak w klasycznych metodach powiększania ust. Dzięki temu możliwe jest "wyciągnięcie" ust, tak aby pomiędzy górną a dolną wargą była różnica w wielkości w stosunku 2:3. To daje naturalny, piękny efekt.

Charakterystyczną cechą zabiegu modelowania ust jest to, że podczas niego wykorzystuje się cząsteczki kwasu hialuronowego. To substancja, która naturalnie występuje w organizmie, zatem usta po zabiegu są miękkie, gładkie i delikatne. Co więcej, dzięki wykorzystaniu kwasu hialuronowego wykonywanie iniekcji jest bezpieczne dla zdrowia i nie wymaga stosowania dużej ilości preparatu.

Uzyskany efekt powiększania ust utrzymuje się od 8 do 12 miesięcy.

Czym się różni powiększanie ust od modelowania?

Nie wiesz, jaki zabieg wybrać – powiększanie czy modelowanie? Wiele zależy od tego, jak wyglądają usta. Jeśli:

  • Twoim wargom brakuje nawilżenia i elastyczności, dobry wyborem będzie wymodelowanie ust kwasem hialuronowym nieusieciowanym. Dzięki swoim właściwościom pomaga on utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry w okolicy ust;
  • chcesz powiększyć czerwień wargową i podkreślić łuk kupidyna, wykorzystaj usieciowany kwas hialuronowy. Wspiera on rozszerzenie naczyń krwionośnych i wypełnienie zmarszczek w obrębie ust oraz pomaga uzyskać efekt odmłodzenia i powiększenia warg.

Co istotne – kwas hialuronowy wstrzyknięty w wargę nie powoduje jej nadmiernego uwypuklenia. Dzięki czemu efekt jest naturalny i w pełni spełnia każdego oczekiwania pacjenta.

Czy modelowanie ust na płasko boli?

Zastanawiasz się, czy podczas podawania preparatu występują jakiekolwiek dolegliwości bólowe? Bez obaw. Na 40 minut przed zabiegiem podawane jest znieczulenie. Dzięki temu podczas powiększania ust nic nie czuć, co pozwala w pełni się odprężyć i zrelaksować.

 

Ile trwa modelowanie ust na płasko?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to bardzo szybki i prosty zabieg. Całość zajmuje około 30 minut, więc zrobisz to z łatwością w przerwie od swoich codziennych obowiązków.

Co więcej, po zabiegu nie ma potrzeby długiej rekonwalescencji. Trzeba tylko unikać nadmiernego wysiłku fizycznego.

Ile kosztuje modelowanie ust na płasko?

Koszt modelowania ust na płasko w Łodzi waha się od 750 do 1 300 zł. Ostateczna cena zależy od rodzaju preparatu, a także ilości, w jakiej zostanie on użyty podczas zabiegu.

Dlatego warto przed zabiegiem umówić się na konsultacje. Eksperci z dobrej kliniki medycyny estetycznej, np. Velvet Clinic, odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania odnośnie do metod poprawy wyglądu ust. Wskażą też ewentualne przeciwwskazania, a także określą cenę zabiegu.

Skorzystaj z zabiegu modelowania ust na płasko w Velvet Clinic

Modelowanie ust na płasko, które zapewnia naturalny, delikatny efekt, to hit ostatnich kilku lat wśród zabiegów upiększających. Subtelnie większe wargi nie tylko wyglądają atrakcyjniej, ale także dodają pewności i sprawiają, że wykonanie makijażu ust jest prawdziwą przyjemnością!

Dokładnie przeanalizuj zalety zabiegu powiększania ust i podejmij kroki w stronę wyboru najlepszej opcji dla siebie.

literatura