Kobiety tęsknią za harmonią…

Obecny styl życia oddala nas od natury, harmonii i spokoju. Odpowiedzią może być kosmetyka pozytywna i linia włoskich kosmetyków marki Lakshmi, które do Polski sprowadziła Anna Nocoń, którą zapytaliśmy o to, czego oczekują współczesne kobiety od kosmetyków i pielęgnacji. Czego im brakuje i jak można im to dać.

Obecny styl życia oddala nas od natury, harmonii i spokoju. Ostatnie miesiące dla każdego są dość ciężkie, ze względu na światową pandemię. Czym jest mówiąc najprościej kosmetyka pozytywna i w czym nam może pomóc?

Kosmetyka pozytywna to codzienna dawka optymizmu dla zdrowia i urody. To wprowadzenie sposobu pozytywnego myślenia i konsekwencji z niego wynikających do świata urody. To filozofia, która pokazuje, jak być piękną, pozytywnie myśląc, jak dbać o siebie, uśmiechając się, szanując się i słuchając głosu własnego serca. To wiedza o tym, jak być zadbaną, wykorzystując siłę i dary natury, jak być atrakcyjną, inwestując czas w poznanie siebie i rozwój wewnętrzny oraz jak naturalnie i spokojnie akceptować oznaki mijającego czasu. Kosmetyka pozytywna to moja odpowiedź na niepokojące tendencje narzucające wątpliwe wzorce piękna, a przede wszystkim efekt współpracy i rozmów z setkami kobiet.

Kobiety tęsknią za harmonią, za wewnętrznym spokojem, za wydobyciem siły i mądrości, która w nas drzemie. Buntują się przeciwko narzucanym wzorcom wiecznie młodych i pięknych, dla których czas zatrzymał się w miejscu.

Czyli to coś więcej niż kosmetyki czy zabiegi…

Tak, kosmetyka pozytywna to coś więcej niż naturalne kosmetyki czy profesjonalne zabiegi upiększające. To sposób, w jaki patrzymy na siebie, to czas, który poświęcamy sobie, to rodzaj myśli i emocji, które powstają w naszej głowie, to nastawienie do świata, chęć działania, energia do życia i akceptacja wynikająca z rozumienia szczęścia. To sposób, w jaki dotykamy swojego ciała, sposób w jaki aplikujemy kosmetyki, pachniemy, poruszamy się. To gracja i wdzięk, które wynikają ze zdrowego i zadbanego ciała.

Nie bez powodu kosmetologia wchodzi na salony wydziałów medycznych wyższych uczelni. Ciężko mówić o urodzie, bez zachowania zdrowia: to prawidłowo funkcjonujący organizm, silny, odporny i szczęśliwy jest podstawą do wszelkich terapii anti aging. Kosmetologia gwarantuje urodę przy zachowaniu zdrowia, na które składa się cały skomplikowany system wzajemnych zależności ciało – umysł – dusza.

Lakshmi oznacza w swobodnym tłumaczeniu „poznać i zrozumieć swój cel”. Wprowadziła pani na polski rynek markę Lakshmi jako dopełnienie zabiegów, z którym można skorzystać w gabinecie. Nie było na naszym rodzimym rynku odpowiednich czy z innego powodu?

Prowadzę gabinet kosmetyki naturalnej, kosmetyki pozytywnej, która polega nie tylko na wykonywaniu zabiegów, ale na edukacji i współpracy z klientem, budowaniu nowej świadomości estetycznej i chęci zmiany. Potrzebowałam marki, która będzie naturalna, a jednocześnie skuteczna i na tyle magiczna, że pozwoli mi nawiązać dialog z klientem. Lakshmi zbliża Człowieka do Natury, a tym samym Człowieka do siebie samego. To, jak wyglądamy, zależy od tego, jak się czujemy. Skóra ma zdolność odzwierciedlenia trybu życia człowieka, stanu jego zdrowia, dobrego samopoczucia lub na odwrót chorób i stresu. Celem Lakshmi jest coś bardzo pożądanego w dzisiejszych czasach – dążenie do odzyskania harmonii między ciałem a duszą, co jest możliwe tylko przez samoakceptację i poszanowanie otaczającego nas świata, wszystkich organizmów i środowiska.

Lakshmi stawia sobie za cel zwiększanie świadomości wewnętrznego piękna ludzi i promowanie życia w zgodzie z otaczającym nas światem. To odpowiedź na współczesne potrzeby i zupełnie nowa jakość w kosmetyce. Zabiegi Lakshmi to prawdziwe rytuały, które poruszają do głębi, pozostawiając niezapomniane wrażenia.

 

Marka pozwala na dopasowanie kosmetyków do każdego człowieka…

Tak, to fenomen tej marki. Wynika właśnie z indywidualnego podejścia do każdego człowieka i dopasowania produktów do konkretnych osobowości, wewnętrznych żywiołów. To holistyczne podejście o indyjskich korzeniach jest sposobem na szczęśliwsze, zdrowsze i pełniejsze życie. Lakshmi czerpie wyłącznie z natury, wierząc, że to właśnie ona pozwala osiągnąć pełną harmonię, szczęście, miłość i zdrowie. Lakshmi stworzyła wyjątkowe kosmetyki.