To najbardziej rozpoznawalna witamina. Znajduje się w każdej domowej apteczce. Zażywamy ją na katar, na przeziębienie, po nadużyciu alkoholu, wiele osób stosuje ją profilaktycznie przez cały sezon jesienno-zimowy. Posiada działanie przeciwzapalne i wspomaga regenerację organizmu

W naturze kojarzona jest przeważnie z cytryną i innymi owocami cytrusowymi, ale znacznie większą zawartość witaminy C posiada surowa papryka, natka pietruszki, czarna porzeczka, róża czy aronia. Jest bardzo łatwo przyswajalna i praktycznie nie da się przedawkować – nadmiar wydalany jest z moczem. Jednak jej doskonała przyswajalność ma jedną wadę. Wchłaniana w przewodzie pokarmowym nie dociera do komórek skóry. Dlatego krem z witaminą C jest jednym ze skuteczniej działających kosmetyków.

Jakie kosmetyki z witaminą C są najlepsze?

Czytając etykiety produktów kosmetycznych zwracamy uwagę na skład oraz zawartość poszczególnych składników. W przypadku witaminy C jest to nieco mylące. Nawet stosunkowo wysoka zawartość nie musi oznaczać doskonałej przyswajalności. Witamina C to inaczej was askorbinowy. Rozpuszcza się doskonale w wodzie, natomiast nie rozpuszcza się w tłuszczach. Bandi.pl stosuje specjalną postać witaminy C - tetraizopalmitynianu askorbylu. Dzięki rozpuszczalności w tłuszczach dociera pod samą skórę i wnika w tkankę tłuszczową. W swoich laboratoriach specjaliści z bandi.pl stworzyli linię kosmetyków bazującą na cennych właściwościach witaminy C - C-Active Care. Głównym produktem linii jest krem z witaminą C do twarzy uzupełniony o krem pod oczy i serum pielęgnacyjne. Kosmetyki produkowane przez bandi.pl można śmiało zaliczyć do naturalnych – bazują głównie na składnikach roślinnych i nie zawierają nieobojętnych dla zdrowia komponentów chemicznych. Strona internetowa bandi.pl nie jest wyłącznie typowym sklepem internetowym. Można przeczytać na niej wiele cennych poradnikowych artykułów autorstwa doświadczonych dermatologów i kosmetologów.

Jak działa w praktyce krem z witaminą C?

Cenny składnika jakim jest witamina C często nazywa się potocznie witaminą młodości. Jest to nazwa w pełni uzasadniona. Witamina C regeneruje skórę, rozświetla ją i pomaga zachować jędrność i zdrowy wygląd. Likwiduje przebarwienia skóry i chroni ją przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych z promieniowaniem UV na czele. Łagodzi objawy podrażnień i alergii. Można polecić ją zarówno osobom młodym jak i w wieku dojrzałym. Krem z witaminą C to kosmetyk uniwersalny, bezpieczny i nie powodujący niepożądanych skutków ubocznych.

literatura