Zabiegi medycy estetycznej to coś, na co decyduje się coraz więcej osób. Bardzo często powodem są nie tylko kwestie wizualne, ale także zdrowotne. W przypadku korekcji nosa może to być na przykład problem dotyczący krzywej przegrody nosowej. Inny popularny zabieg, jakim jest plastyka powiek górnych i dolnych, zwiększa komfort widzenia. Korekta nosa to zabieg, do którego zgłaszają się pacjenci w każdym wieku. Zawsze jest bowiem odpowiedni czas na wprowadzenie poprawek w obrębie nosa, odmianę wyglądu i poprawienie swojego komfortu. Żeby poddać się operacji plastycznej nosa, konieczna jest jedynie pewność, że narząd ten nie zmieni już swojej wielkości. Dla kobiet wskazuje się na wiek około 20 lat, natomiast mężczyźni do korekty nosa mogą przystąpić po ukończeniu minimum 25 lat. Zastanawiasz się, na czym dokładnie polegają operacje plastyczne nosa? A może chcesz wiedzieć, jakie są efekty po plastyce nosa? Na wszystkie swoje pytania dotyczące zakresu chirurgii plastycznej nosa, odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule. Przedstawiamy także informacje na temat innych popularnych zabiegów, które znacząco podnoszą komfort psychiczny i fizyczny.

1. Najważniejsze informacje na temat korekcji nosa

2. Operacja plastyczna nosa - na czym dokładnie polega?

3. Operacja nosa - jakie są zalecenia po zabiegu?

4. Korekcja nosa - jakie są efekty?

5. Inne popularne zabiegi - plastyka powiek górnych i dolnych

Najważniejsze informacje na temat korekcji nosa

Jak wygląda totalna korekcja nosa? Przed zabiegiem konieczna jest bezpośrednia konsultacja z chirurgiem (często jest to dr n. med.). Warto sprawdzić, czy należy on do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej. Jego zadaniem jest ocena stanu nosa, a także omówienie dostępnych metod i możliwych rezultatów. Przeprowadzony zostaje także wywiad, który obejmuje ocenę stanu zdrowia, a także zebranie informacji odnośnie zażywanych leków i urazów nosa. Lekarz zleca także wykonanie niezbędnych przed zabiegiem badań. Są to między innymi badania krwi. Po ich wykonaniu, a także analizie wyników, można przeprowadzić zabieg. Odbywa się on w znieczuleniu ogólnym. Zazwyczaj czas jego trwania nie przekracza 3 godzin. Wykorzystuje się dwie metody operacji nosa. Jedna z nich, nazywana jest zamkniętą i stosowana jest zazwyczaj przy niewielkich garbkach i nieznacznych skrzywieniach. Jednak zdecydowanie częściej wykonywany jest zabieg metodą otwartą. Ten sposób pozwala na dużą precyzję, daje też szersze możliwości w kwestii modelowania nosa. Po wykonaniu niezbędnych czynności drobne nacięcie jest zszywane, a w środku nosa umieszcza się setony. Ich głównym zadaniem jest stabilizacja narządu oraz tamowanie ewentualnego krwawienia, które może pojawić się po zabiegu. Ostatnim etapem jest założenie na nos gipsu. Nie tylko utrwala on nowy kształt, ale także chroni przed urazami. Gips ściąga się około 10 dni po zabiegu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://klinikaambroziak.pl/zabiegi/plastyka-korekcyjna-nosa-zewnetrznego-i-przegrody.

Operacja plastyczna nosa - na czym dokładnie polega?

Zastanawiasz się, jak wygląda operacja plastyczna nosa? W profesjonalnym miejscu, jak na przykład Klinika Ambroziak, wszystko odbywa się pod okiem lekarza. Celem korekcji nosa jest jego modelowanie, usunięcie ewentualnych garbów i skrzywień, a także defektów, które powodują dyskomfort psychiczny i fizyczny. W efekcie nos prezentuje się doskonale i świetnie komponuje z całą twarzą. Zabieg to nie tylko sposób na pozbycie się kompleksów, ale także kłopotów natury fizycznej, związanych na przykład z krzywą przegrodą nosową. Jej konsekwencje są bardzo dotkliwe. Może utrudniać swobodne oddychanie (niedrożność nosa), powodować zaburzenia snu, a także nawracające infekcje. W wyniku korekcji nosa wszelkie te nieprawidłowości znikają, następuje też poprawienie kształtu nosa. Jeśli zabieg zostanie przeprowadzony w sprawdzonej klinice, nie będzie konieczna wtórna korekcja nosa.

Operacja nosa - jakie są zalecenia po zabiegu?

Korekcja nosa stanowi stosunkowo dużą ingerencję w organizm. Pomimo, że jest to zabieg w pełni bezpieczny, żeby zapewnić prawidłową regenerację i rekonwalescencję, należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim:

  • przez pierwsze 6 tygodni od zabiegu należy unikać opalania i ekspozycji słonecznej,
  • przez 6 tygodni przed i po operacji nie wolno palić papierosów i wdychać dymu tytoniowego,
  • założonego przez lekarza opatrunku nie należy moczyć, a gipsu nie wolno samodzielnie zdejmować,
  • przez 8 tygodni od korekcji nosa trzeba powstrzymywać się jego mocnego wydmuchiwania,
  • przez co najmniej 6 tygodni zaleca się powstrzymywać od intensywnego uprawiania sportu,
  • przez około miesiąc nie powinno się nosić okularów,
  • przez tydzień po zabiegu nie poleca się myć włosów, schylać się, uśmiechać, a także wykonywać gwałtownych ruchów twarzą,
  • wskazane jest stosowane chłodnych opatrunków, a także wody morskiej do usuwania wydzieliny z nosa,
  • poleca się wysokie ułożenie głowy podczas snu,
  • konieczne jest uczestniczenie w wizytach kontrolnych.

Inne popularne zabiegi - plastyka powiek górnych i dolnych

Innym popularnym zabiegiem jest plastyka powiek górnych i dolnych. Decydują się na nią osoby, które chcą pozbyć się zmarszczek w okolicy oczu, a także odmłodzić swoją twarz. Jest to też świetny sposób na kłopoty z opadającą powieką. Więcej na ten temat: https://klinikaambroziak.pl/zabiegi/plastyka-powiek-gornych-i-dolnych

literatura