Chcąc wspomóc albo poprawić funkcjonowanie skóry, codziennie rano i wieczorem nakładamy krem. Samo stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych nie przyniesie jednak pożądanych efektów.  Aby skóra wyglądała zdrowo i promiennie, potrzebuje silnego fundamentu – oczyszczania.

Niestety, wiele osób źle oczyszcza twarz. Do najczęstszych błędów zalicza się:

  • powierzchowne oczyszczanie skóry,
  • stosowanie silnie działających preparatów,
  • mylenie działania płynu micelarnego z tonikiem,
  • brak tonizacji,
  • brak porannego mycia twarzy,
  • używanie mydła, które podrażnia i przesusza skórę.

Jak zatem prawidłowo wykonać oczyszczanie twarzy?

Demakijaż, oczyszczanie skóry

Pierwszym etapem oczyszczania twarzy jest zmycie makijażu (jeżeli nie malujecie się na co dzień – możecie tę czynność pominąć). Do demakijażu warto sięgnąć po płyn micelarny, czy mleczko. Preparaty te nie naruszają bariery hydrolipidowej, dzięki czemu nie podrażniają skóry. Ich zadaniem jest zmycie wszelkich kosmetyków kolorowych z powierzchni skóry. Warto wykonać demakijaż zawsze po powrocie do domu, aby skóra mogła „odetchnąć” i się zregenerować.

Dodatkowo chcąc dobrze oczyścić twarz, trzeba delikatnie masować ją produktem myjącym, tj.: żel, pianka, emulsja myjąca. Preparat należy rozprowadzać zawsze na wilgotnej skórze i dokładnie go zmyć letnią wodą z jej powierzchni.  Prawidłowe mycie twarzy wpływa nie tylko na redukcję niedoskonałości cery, ale również poprawia wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych. Uczucie ściągnięcia twarzy po jej oczyszczeniu jest niewskazane, gdyż jest oznaką jej przesuszenia i wrażliwości.

Tu bez zastanowienia polecam nawilżający żel do mycia i demakijażu twarzy i oczu firmy medeine https://medeine.pl/produkt/nawilzajacy-zel-do-mycia-demakijazu-twarzy-oczu/. W składzie znajdziecie pigwę, brokuł, aloes i piwonię chińską. Wystarczy kropla żelu, delikatny masaż, a resztę zrobi łagodna piana. Makijaż zmyty, a skóra odświeżona i miękka.

Tonizacja

To najczęściej pomijany element w codziennej pielęgnacji. Tonik nie ma właściwości oczyszczających. Jego zadaniem jest przywrócenie naturalnego pH skóry, które działa: ochronnie, przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie. Najlepiej, aby kosmetyk ten był bezalkoholowy, posiadał krótki skład i zawierał substancje odpowiednie do rodzaju i stanu cery.

Godnym polecenia jest produkt kosmetyczny: nawilżający tonik do twarzy https://medeine.pl/produkt/nawilzajacy-tonik-do-twarzy/, który sprawia, że skóra jest miękka i delikatna a co najważniejsze przygotowuje skórę na przyjęcie kremu i lepsze przyswojenie składników aktywnych. Medeine Nawilżający tonik do twarzy to dobra propozycja, nawet dla cer wrażliwych.

Mycie twarzy rano

Skóra, w celu jej regeneracji i odżywienia, nocą pracuje na najwyższych obrotach. Zaraz po przebudzeniu, należy oczyścić twarz z martwych komórek naskórka oraz z niewidocznych gołym okiem roztoczy, toksyn, bakterii, potu czy łoju. Aby nie naruszyć naturalnego płaszcza hydrolipidowego, rano warto użyć delikatnego kosmetyku myjącego w formie żelu, emulsji lub po prostu płynu micelarnego.

Mniej znaczy więcej

Zdarza się, że niektóre osoby w trakcie oczyszczania twarzy, wykonują peeling. Jak najbardziej zaleca się złuszczać martwy naskórek, ale nie codziennie! Nadmierne złuszczanie usuwa barierę ochronną skóry, przez co staje się ona bardziej reaktywna, a nawet może prowadzić do rozwoju cery naczyniowej. Co więcej, w celu obrony, skóra zacznie wytwarzać więcej serum, a efektem tego będzie nadmierne jej przetłuszczanie i widoczne rozszerzone pory.

Ręczniki papierowe

Każdy kosmetyk myjący (płyn micelarny również) trzeba zmyć wodą! Następnie, należy skórę osuszyć. Do tej czynności najlepiej sprawdzą się jednorazowe ręczniki papierowe, w których nie mają możliwości rozwinąć się bakterie, tak jak w bawełnianych ręcznikach, które wiszą w wilgotnych i ciepłych łazienkach.

Stosując się do informacji w artykule, wygląd i stan Waszej skóry ulegnie poprawie. Sprawdźcie same!

literatura