Jak cieszyć się pięknymi, zdrowymi włosami w upalne dni? Mądrze podejdź do ich pielęgnacji, a nie zaszkodzi Ci ani promieniowanie ultrafioletowe, morska sól, ani chlorowana woda w basenie. Kluczowym aspektem w lecie jest nie tylko łagodne traktowanie pasm, które i tak narażone są na liczne, niesprzyjające czynniki, ale też ich solidna ochrona. Sprawdź, co według ekspertów warto robić, żeby zabezpieczyć włosy, nawilżyć je i nadać im blasku w letnie dni.

Mycie i odżywianie włosów latem – jak to robić mądrze?

Letnia pielęgnacja włosów powinna opierać się na dokładnym oczyszczaniu zarówno pasm, jak i skóry głowy. Używaj do tego produktów, które myją nie tylko skutecznie, ale też łagodnie. Jeśli w letnie dni Twoje pasma przetłuszczają się szybciej, używaj produktów, które w składzie mają ziołowe ekstrakty o działaniu tonizującym. Koniecznie sprawdź naturalne szampony do włosów z Kontigo, takie jak szampon octowy oczyszczający marki Barwa Naturalna. Odżywki? Najlepsze będą te, które również bazują na roślinnym składzie. Idealne znajdziesz, chociażby w kolekcji marki Anwen czy Orientana. Pamiętaj, że latem szczególna uwaga powinna być skupiona na kwestii ochrony włosów koloryzowanych – słońce może wpłynąć na szybszą zmianę odcienia pasm czy ich płowienie. Jeśli więc farbujesz włosy, używaj odżywek i masek przeznaczonych do ich pielęgnacji.

Pielęgnacja specjalna w upalne dni – wszystko, co warto wiedzieć

Latem jak najczęściej stosuj też specjalistyczne produkty do pielęgnacji włosów, o których w pozostałe miesiące roku zdarza Ci się zapomnieć. Peeling do skóry głowy, serum do końcówek włosów czy dodatkowa porcja odżywki bez spłukiwania mogą naprawdę przyczynić się do poprawy wyglądu Twojej fryzury. Jeśli chcesz zatroszczyć się o pasma zmęczone słońcem czy chlorowaną wodą, postaw na metodę mycia głowy OMO: najpierw nanieś na wilgotne pasma odżywkę i wmasuj ją opuszkami palców, następnie umyj włosy szamponem, a na koniec nałóż odżywkę, którą spłuczesz po czasie wskazanym przez producenta na opakowaniu produktu.

Staraj się korzystać jak najrzadziej z takich urządzeń, jak prostownica czy suszarka, a kiedy musisz ich użyć – obligatoryjnie stosuj je w połączeniu z produktami termoochronnymi do włosów, które nanosi się przed prostowaniem czy suszeniem fryzury. Na plażę czy dłuższy spacer zabierz ze sobą specjalny spray chroniący kosmyki przed promieniowaniem ultrafioletowym. Dobrym nawykiem jest zakładanie czapek czy kapeluszy.

Jeśli chcesz, żeby latem włosy były jak najlepiej zabezpieczone przed słońcem i wyglądały fenomenalnie, zadbaj o ich właściwą pielęgnację. Dzięki wskazówkom, które znajdziesz w naszym wpisie, ani promieniowanie ultrafioletowe, ani słona morska woda nie wpłyną negatywnie na kondycję Twoich pasm.

literatura