Co jest kluczowe w skutecznej pielęgnacji skóry? Przede wszystkim fakt, że powinna ona opierać się na przemyślanych działaniach dobranych do jej rodzaju oraz problemów, z jakimi przychodzi nam się zmierzyć w tym kontekście. Aby rozsądnie zaplanować swoją rutynę pielęgnacyjną, warto skorzystać ze wsparcia dermatologów i sięgać przede wszystkim po produkty opracowane pod ich nadzorem. Do takich właśnie należą kosmetyki Physiogel oparte na unikalnej technologii BioMimic.

Dlaczego warto stosować dermokosmetyki?

Choć hasło „dermokosmetyki” na stałe zagościło w naszych słownikach, wyjaśnienie różnic pomiędzy tego rodzaju produktami a innymi dostępnymi na rynku kosmetykami może nastręczać pewnych trudności. Spróbujmy to uprościć – określenie „dermokosmetyki” powstało z połączenia dwóch pojęć: kosmetyków oraz farmaceutyków, co naturalnie sugeruje nadzór specjalistów medycyny, Tak też jest w istocie, bowiem specyfiki te powstają pod bacznym okiem dermatologów specjalizujących się w leczeniu różnych schorzeń skórnych. Dzięki temu, sięgając po dermokosmetyki, możemy mieć pewność, że produkty te w swoim składzie nie zawierają substancji alergizujących – to informacja szczególnie istotna dla osób borykających się z niedoskonałościami.

Choć dermokosmetyk to nie lek (a co za tym idzie, nie może być jedynym orężem w walce z trądzikiem czy innymi chorobami skóry), z powodzeniem wspomaga proces leczenia poważnych problemów skórnych, a także jest świetnym rozwiązaniem dla właścicieli skóry wrażliwej i skłonnej do reakcji alergicznych. Bogactwo dermokosmetyków tkwi bowiem w drobiazgowym doborze substancji aktywnych, które dodatkowo zostały przebadane pod kątem hipoalergiczności. Przy ich produkcji zachowane są najwyższe standardy jakości, a ponadto kosmetyki te często poddawane są długotrwałym testom pod bacznym okiem lekarskim – to sprawia, że są absolutnie bezpieczne dla każdego rodzaju skóry. Nie ma także przeciwskazań do korzystania z nich przez kobiety w ciąży, które w tym szczególnym czasie powinny bacznie obserwować reakcje swojego organizmu.

Dermokosmetyki Physiogel

Linia kosmetyków Physiogel, dostępne od niedawna w drogerii Cocolita, to wynik ogromnego doświadczenia w zakresie pielęgnacji skóry. Jej początki sięgają XIX wieku, kiedy to pierwszy właściciel marki, J.D. Stiefel, założył firmę, która jako jedna z pierwszych korzystała z osiągnięć ówczesnej dermatologii (to pod jej skrzydłami powstało między innymi pierwsze na świecie mydło lecznicze). W 1996 roku światło dzienne ujrzała marka Physiogel – kosmetyki oparte na wyjątkowej formule zwanej BioMimic.

Technologia ta wywodzi się z inspiracji naturalnymi procesami – specjaliści dzięki wieloletniej pracy zdołali zawrzeć w tych dermokosmetykach składniki, które naturalnie występują w ludzkim organizmie. Mało tego – substancje te wnikają do wnętrza skóry tak skutecznie, że błyskawicznie odbudowują jej barierę ochronną, zapobiegając utracie wilgoci i broniąc ją przed szkodliwymi czynnikami. Technologię tę zawarto w kosmetykach przeznaczonych zarówno do pielęgnacji twarzy, jak i ciała.

Wśród produktów z linii Physiogel znajdziemy zatem między innymi wartościowe kremy do twarzy (sprawdź tutaj) – na przykład Krem Intensywny Codzienne Nawilżanie, który świetnie dba o optymalne nawilżenie warstw skóry. Właściciele skóry przesuszonej i skłonnej do zaczerwienień powinni natomiast przetestować krem o znamiennej nazwie Łagodzenie i Ulga – jak sama nazwa wskazuje, produkt ten przyniesie natychmiastowe ukojenie cerze borykającej się z nadmiernym odwodnieniem. Pod hasłem Łagodzenie i Ulga znajdziemy również nawilżający balsam do ciała – doskonale minimalizuje swędzenie wywołane przesuszeniem skóry. Producenci zadbali także o ochronę skóry głowy – delikatny szampon sprawdzi się, gdy potrzebujemy produktu, który dokładnie oczyszcza, a jednocześnie nie podrażnia wrażliwej skóry.