Cukrzyca to niestety jedna z najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Związana jest z zaburzeniami pracy trzustki i nieprawidłowym wydzielaniem przez nią insuliny. Wiele osób boryka się dzisiaj z tą przypadłością oraz jej konsekwencjami. Diabetycy skazani są nie tylko na specjalną dietę, ale również na szczególną pielęgnację skóry, ponieważ cukrzyca wpływa także na jej kondycję. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie kosmetyki warto stosować, aby właściwie zadbać o swoją skórę.

Jak zachowuje się skóra diabetyków?

Skóra diabetyków ma szczególną tendencję do przesuszania się oraz licznych podrażnień. Cukrzyca prowadzi bowiem do uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych oraz poszczególnych włókien nerwowych. Skóra staje się przez to bardzo delikatna i podatna na działanie wszelkich czynników zewnętrznych. Osoby borykające się z cukrzycą mówią też o problemie nadmiernego łuszczenia się skóry na całym ciele. Dodatkowo nadmiar cukru we krwi prowadzi do zmian zwyrodnieniowych, które zachodzą w obrębie włośniczek, żył oraz tętnic. To z kolei skutkuje upośledzeniem układu naczyniowego, który po prostu przestaje sobie radzić z odpowiednim wchłanianiem składników odżywczych. Taka skóra wymaga zatem specjalnej zewnętrznej pielęgnacji.

Jakie kosmetyki dla diabetyków?

Marka Arkana stworzyła unikalne kosmetyki dla diabetyków bogate we wszystkie składniki odżywcze pozwalające na zachowanie właściwego stanu skóry. Linia Cannabis Therapy MD jest dedykowana osobom, które cierpią na nadmierną suchość skóry oraz posiadają zaburzony skład płaszcza hydrolipidowego. To kosmetyki do pielęgnacji poszczególnych partii ciała, w tym stóp oraz dłoni. Ich odpowiednie nawilżanie jest bowiem szczególnie istotne w odniesieniu do osób chorujących na cukrzycę. Warto podkreślić, że kosmetyki dla diabetyków marki Arkana bazują na naturalnych składnikach. Ich szczególnie istotnym komponentem jest kannabidiol, który naśladuje endokannabinoidy naturalnie występujące w skórze człowieka. Działają one przeciwzapalnie, przeciwbólowo, gojąco, a jednocześnie silnie nawilżająco.

Produkty dla diabetyków – nie tylko balsamy do ciała

W sklepie internetowym Arkana można znaleźć różnorodne kosmetyki dla diabetyków. Firma ta ma w swojej ofercie nie tylko tradycyjne balsamy do rąk i całego ciała. Na uwagę zasługuje również kanabisowa neuro-maść regenerująca, która została oparta na oleju z konopii, maku. Zawiera także dodatek wosku canauba oraz pszczelego. To produkt idealny do stosowania na problematyczne miejsca z tendencją do rogowacenia wymagające szczególnego i bardzo intensywnego nawilżenia – w tym na kolana, łokcie, stopy oraz dłonie. Ponadto w ofercie Arkana dostępne są różnorodne kremy-maski, dedykowane różnorodnym typom skóry. Popularny jest na przykład krem na noc dla skóry naczyniowej i ekstremalnie wrażliwej, a także krem na dzień dla skóry naczyniowej.

Gdzie kupić kosmetyki dla diabetyków?

Specjalne kosmetyki dla diabetyków dostępne są w szczególności na stronie internetowej producenta – https://sklep.arkana.pl/. Tam można wyposażyć się w cały komplet, zawierający kompleksową, odżywczą regenerację dla skóry wrażliwej, silnie przesuszającej się oraz podrażnionej.

literatura