Spakowanie kosmetyczki na wyjazd to karkołomne zadanie dla każdej kobiety. No bo jak zminiaturyzować łazienkę, żeby wszystko zmieściło się w bagażu? Prawda jest taka, że przez kilka dni potrzebny będzie ci jedynie żelazny zestaw kosmetyków i akcesoriów. Podpowiemy ci, czego nie może w nim zabraknąć.

Jakie kosmetyki powinny trafić do podróżnej kosmetyczki?

Kobiety używają dwóch rodzajów kosmetyków – pielęgnacyjnych i kolorowych. Jedne i drugie na pewno przydadzą się w podróży.

Do kosmetyczki spakuj następujące kosmetyki pielęgnacyjne:

– żel pod prysznic,

– szampon,

– odżywkę do włosów, jeśli używasz,

– żel lub płyn do mycia twarzy,

– płyn do higieny intymnej,

– płyn micelarny,

– tonik.

Kosmetyki kolorowe:

– eyeliner lub kredka do oczu,

– tusz do rzęs,

– puder w płynie lub kamieniu,

– cienie do powiek,

– błyszczyk lub szminka.

Jeśli są inne kosmetyki kolorowe, których używasz na co dzień, także je spakuj. Kobiety mają swoje przyzwyczajenia i podróż nie jest powodem, żeby z nimi walczyć.

Dla wygody kup małe opakowania lub przelej odpowiednią ilość do niedużych buteleczek plastikowych.

Ponadto do podróżnej kosmetyczki musi trafić dezodorant oraz szczoteczka i pasta do zębów. Jeśli na co dzień używasz kremu do twarzy lub balsamu do ciała, także je spakuj.

Lekarstwa na podróż – co warto zabrać ze sobą?

Jeśli podróżujesz w granicach kraju, zwykle możesz ograniczyć zapas leków do minimum. Niemal wszędzie są apteki, więc braki można w każdej chwili uzupełnić.

Na pewno musisz mieć ze sobą leki przyjmowane stale, zwłaszcza te na receptę. Przydadzą się też środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, a także coś na rozstrój żołądka. Ten pakiecik zajmie bardzo niewiele miejsca.

Środki opatrunkowe przydatne w podróży

Jeśli podróżujesz samochodem, na pewno masz dobrze zaopatrzoną apteczkę. Wymagają tego przepisy, więc jeśli czegoś brakuje, szybko uzupełnij.

Trochę inaczej przedstawia się kwestia podróży samolotem lub pociągiem. W takim wypadku do apteczki powinny trafić środki do dezynfekcji, plastry z opatrunkiem i bandaż. To zestaw minimum, który zwykle wystarcza. Jeśli jednak uważasz, że to za mało, pomyśl o gazikach jałowych i bandażu elastycznym.