Smokey eyes jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej zauważalnych technik makijażu. Dobrze wykonany będzie pasować do wszystkich kształtów oczu i wyglądać przy tym powalająco. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak się zabrać za makijaż typu smokey eyes oraz o czym pamiętać podczas jego wykonywania. Zapraszamy do lektury!

  1. Cienie do powiek
  2. Smokey eyes – jak wykonać?
  3. Jakie cienie wybrać do smokey eyes ?

Smokey eyes jest idealnym makijażem na wieczorowe wyjścia.

Cienie do powiek

Pierwsza randka? Naturalny makijaż w biurze? W sklepie internetowym Puder i Krem znajdziesz wyjątkowe cienie uznanych marek, które pozwolą Ci stworzyć idealny makijaż. W ofercie znajdziesz potrzebne kosmetyki do makijażu oczu, zaczynając od bazy pod cienie, kończąc na cieniach z brokatowym pigmentem. Jakościowe cienie do powiek potrafią zdziałać cuda, dlatego warto je mieć pod ręką.
Dostępne są paletki cieni znanych marek takich jak: Laura Mercier, ARTDECO, The Balm, Claudia Schiffer, Revelon, PUPA Milano oraz Make up Factory. Szeroka gama produktów pozwala wypełnić kosmetyczkę najlepszymi produktami dostępnymi na rynku. Dzięki kosmetykom marek premium Twój makijaż będzie wyglądał profesjonalnie każdego dnia. Warto postawić na jakość, bo dobra paleta cieni do powiek jest gwarancją wysokiej jakości!

Smokey eyes – jak wykonać?

Makijaż smokey eyes jest charakterystycznym rodzajem make-upu pozwalającym uzyskać efekt tzw. przydymionego oka i wrażenie głębi spojrzenia. Dzieje się to dzięki wykorzystaniu kilku odcieni tego samego koloru oraz mocnego zaznaczenia obrysów oczu. Jak wykonać ten popularny wieczorowy makijaż? Najpierw przygotuj powieki poprzez nałożenie bazy pod makijaż. Wybierz bazę wyrównującą koloryt powieki i nałóż ją od samej linii rzęs aż pod łuk brwiowy. Trzeba uzyskać nieskazitelne, czyste „płótno”. Alternatywą może być użycie korektora do twarzy. Powinnaś go delikatnie utrwalić transparentnym pudrem. Dzięki takiemu zabiegowi cienie będą się doskonale rozcierać na powiece. Na stronie https://puderikrem.pl/k/cienie-do-powiek znajdziesz wysokiej jakości cienie do swojego makijażu.
Kolejny etap to stworzenie kontrastu w górnej powiece w linii rzęs. Użyj kredki do oczu w typie kohl albo tę, która charakteryzuje się przedłużoną trwałością. Dobrym pomysłem będą również cienie w formie kredki. Nałóż produkt na środkowej części powieki przy linii rzęs, a następnie rozetrzyj na boki oraz ku górze. Pracując z kosmetykami wodoodpornymi, zastygającymi wykonaj tę czynność na jednym, a następnie na drugim oku. Na tym etapie kluczowe jest, by przestrzenie znajdujące się między rzęsami i górną linią wodną były pokryte kolorem. Pora przejść do makijażu na dolnej powiece. Zacznij od linii wodnej, a potem wprowadź kredkę w linie rzęs. Następnie rozcieraj w taki sposób, jak było to opisane w poprzednim etapie. Zwracaj uwagę na to, jak zostały pokryte kolorem przestrzenie między dolnymi rzęsami.
Baza pod makijaż jest przygotowana. Smokey eyes to przede wszystkim technika, a nie tylko sam kolor. Można śmiało sięgnąć po ten, który lubisz najbardziej, jednak ważne jest, by odpowiadał on kolorowi kredki, czy cienia w kredce, który wcześniej był aplikowany na twarzy. Nałóż cień przy użyciu miękkiego pędzelka oraz rozdym na kredce tak, by powstało miękkie przejście. Powtórz taką czynność na dolnej powiece. Szalenie istotne w makijażu smokey eyes jest to, że największą intensywność koloru mamy przy linii dolnych oraz górnych rzęs. Teraz sięgnij po wydłużający i pogrubiający tusz do rzęs.

Jakie cienie wybrać do smokey eyes ?

By dopełnić efekt makijażu smokey eyes, warto dodać metaliczny blask. Kosmetyki do oczu, które będą w tym pomocne, to cienie o metalicznym wykończeniu, płynne toppery, które nadają trójwymiarowe wykończenie lub cienie w kredce. Pamiętaj, by nie oszczędzać, bo lśniąca w każdym świetle powieka jest gorącym trendem. Zwróć uwagę na kształt swoich oczu. Jeżeli należysz do kobiet, których małe powieki ruchome są głębiej osadzone, rozcieraj bardzo szybko kolor od linii rzęs. Teraz czas na puder z kolorem albo beżowy cień, by oczyścić, a następnie zmiękczyć kolorystyczne przejście pomiędzy załamaniem powieki a linią przebiegającą pod brwiami.
W tym miejscu warto dodać, że wieczorowe makijaże lubią sztuczne rzęsy albo kępki. Jeżeli zależy Ci na zaoszczędzeniu czasu, zrób taki makijaż odwróconą techniką. Zacznij od oczu, a wszelkie osypane cienie wyczyść. Następnie przejdź do podkładu oraz korektora. Pamiętaj przy tym, by dobrze się bawić i eksperymentować z kolorowym makijażem typu smokey eyes. Warto dać się zaskoczyć ciekawym rezultatom! Więcej na temat tej techniki przeczytasz tutaj: https://puderikrem.pl/Metaliczne-smokey-eyes-Poznaj-prosta-technike-wykonania-takiego-makijazu-blog-pol-1586435070.html.

 

 

literatura