W dzisiejszych czasach nasza skóra narażona jest na coraz więcej zagrożeń. Słońce, suche powietrze w miejscu pracy, spaliny, kurz, smog. Nie jest lekko. Do tego przyjmuje się, że po 25 roku życia, rozpoczynają się dla niej procesy starzenia. Wiele z nas robi co może, żeby chociaż odrobinę wesprzeć skórę w tej nierównej walce. Niestety samo mycie może nie wystarczyć. Konieczna jest dobrze dobrana pielęgnacja twarzy, konkretna do danego typu cery. Jak powinna wyglądać, w jakiej kolejności nakładać kosmetyki i na co uważać? Podpowiadamy!

Skóra twarzy – jakie są jej potrzeby?

Zacznijmy od razu od podziału codziennej pielęgnacji skóry twarzy w zależności od pory dnia. Tak, od pory dnia właśnie, bo ma ona olbrzymi wpływ na etapy pielęgnacji twarzy. Krok po kroku. Poranna pielęgnacja twarzy to przede wszystkim oczyszczanie twarzy z martwych komórek naskórka pozostałych po nocy, ochrona przeciwsłoneczna (promieniowanie uv), i ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, na które narażona jest nasza skóra. Natomiast wieczorna pielęgnacja skóry twarzy to, przede wszystkim, dokładny demakijaż, oczyszczenie skóry i nałożenie kosmetyków, które są bogate w substancje nawilżające, kwas hialuronowy, naturalny krem nawilżający i wszystkie te składniki odżywcze, które wspomogą nocną regeneracje skóry, aby była gotowa na trudy dnia następnego.

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja twarzy?

Dość konkretów, przejdźmy do szczegółów. Jaka powinna być prawidłowa kolejność nakładania kosmetyków? To wbrew pozorom jest niezmiernie ważne i wpływa na to jak efektywna jest codzienna pielęgnacja skóry twarzy. Pielęgnacja cery, w zależności od tego czy jest to cera tłusta czy cera sucha, musi być dokładnie do niej dopasowana. Kosmetyki zawierają konkretne składniki nawilżające czy pielęgnacyjne dostosowane odpowiednio do cery suchej lub tłustej i tylko dla niej są efektywne. Gdy mamy to za sobą czas na pielęgnację krok po kroku:

  • Oczyszczenie - w zależności od pory dnia będzie przebiegać nieco inaczej, ale generalnie polega na tym samym. Chodzi o pozbycie się zbędnych rzeczy z powierzchni skóry. Resztki martwego naskórka, pozostałości z gruczołów łojowych, resztki kosmetyków i zanieczyszczeń z powietrza. Wszystko to wymaga usunięcia i oczyszczenia. Usunięcie makijażu powinien rozwiązać płyn micelarny i delikatny peeling, zaś brudu i zanieczyszczeń pozbędziemy się przy pomocy delikatnego mydła, pianki lub żelu, a delikatne oczyszczanie i masowanie dodatkowo nawilży skórę.

  • Tonizacja - pora na coś co odżywia skórę twarzy i przywraca jej naturalny poziom ph. Tonik jest bogaty w składniki niezbędne dla potrzeb skóry, łatwo się wchłania, a dodatkowo łagodzi podrażnienia skóry.

  • Serum - pora na walkę ze starzeniem się skóry! Serum najlepiej z dużą ilością witaminy C, pomoże naszej skórze w walce z wolnymi rodnikami, wesprze działanie kremu z filtrem UV w dzień, a w nocy dostarczy składników do regeneracji skóry.

  • Krem pod oczy - skóra wokół oczu jest szczególnie delikatna i dlatego wymaga specjalnej troski. Kremy pod oczy są nie tylko delikatniejsze, ale mają też wyższe stężenie składników aktywnych, aby jak najdłużej utrzymać naturalne piękno w tym delikatnym miejscu.

  • Krem - schemat pielęgnacji twarzy nie może się obyć bez tego punktu, ale będzie różny w zależności od pory dnia. Poranna pielęgnacja będzie bogata w kremy ochronne z filtrami UV, natomiast, kremy do wieczornej pielęgnacji powinny posiadać dużo składników odżywczych i regeneracyjnych.

Prawidłowa pielęgnacja twarzy – o czym należy pamiętać

Najważniejszym i często najbardziej ignorowanym problemem jest dobieranie niewłaściwych kosmetyków. By pielęgnacja potrzeb Twojej skóry, a zwłaszcza pielęgnacja skóry twarzy przynosiła oczekiwane korzyści wymaga odpowiedniego dopasowania produktów. Opisana kolejność nakładania też jest bardzo istotna dla naszej skóry, dzięki temu składniki aktywne mogą trafić do jej warstw w odpowiedniej kolejności.

Wiesz już jak ważny jest wybór odpowiednich produktów, ale ilość kosmetyków na półkach drogerii Cię przeraża? Pani ekspedientka nie odstępuje Cię na krok i nie daje się zastanowić? Zachęcamy do skorzystania z drogerii internetowej Boneto, gdzie w spokoju będziesz mogła pomyśleć nad tym czego potrzebujesz, przeczytać informacje o każdym produkcie i dobrać właściwy kosmetyk w zależności od rodzaju cery.

literatura