Nadmiar tkanki tłuszczowej, która gromadzi się w różnych partiach ciała, wygląda nieestetycznie i powoduje dyskomfort. Dlatego nic dziwnego, że coraz więcej osób poszukuje sposobów na pozbycie się tego problemu przy użyciu nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych. W takim wypadku warto zdecydować się na endermologię, czyli mechaniczny masaż ciała lub twarzy. Do przeprowadzenia tego zabiegu stosuje się głowicę, która wytwarza podciśnienie. Jak to wygląda w praktyce?
Endermologia — na czym dokładnie polega ten zabieg?
Endermologia to nieinwazyjny masaż podciśnieniowy, który oddziałuje bezpośrednio na skórę i podskórną tkankę łączną w wyniku procesu rolowania i zasysania wybranych fragmentów ciała. Celem zabiegu jest modelowanie i wyszczuplenie sylwetki, a także redukcja cellulitu. Wykonuje się go przy pomocy urządzenia wyposażonego w specjalną głowicę, która pozwala na jednoczesne zastosowanie ucisku oraz siły ssącej, dzięki czemu tkanki są odpowiednio stymulowane.
Delikatne masowanie pobudza krążenie krwi i limfy, a także przyspiesza metabolizm komórkowy. Procedura jest bezbolesna. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać jedynie lekkie ssanie i mrowienie.
Endermologię wykonuje się w pozycji leżącej. Do jej przeprowadzenia niezbędny jest specjalny kostium, który skutecznie zabezpiecza skórę pacjenta przed bezpośrednim działaniem głowicy. Zabieg może zostać wykonany na powierzchni całego ciała i twarzy z wyłączeniem piersi.
Jak przebiega zabieg endermologii?
Pierwszym etapem jest kwalifikacja pacjenta do zabiegu. Specjalista przeprowadza ankietę o stanie zdrowia, przebytych chorobach i przyjmowanych lekach, aby sprawdzić, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania endermologii.
Kolejnym krokiem jest założenie dopasowanego kombinezonu, który musi idealnie przylegać do powierzchni ciała. Następnie specjalista rozpoczyna masaż ciała, który może obejmować okolice ud, brzucha, ramion, pośladków, łydek, twarz lub plecy. Zabieg polega na zasysaniu skóry między rolki głowicy. W trakcie masażu fałd skóry wyglądem przypomina falę. Gdy skóra dostaje się między rolki, jest jednocześnie masowana od wewnątrz i z zewnątrz. Zabieg umożliwia stymulowanie głęboko położonych tkanek, a jego intensywność jest każdorazowo dostosowywana do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Endermologia — ile zabiegów?
Jedna sesja endermologii trwa ok. 35 minut lub krócej, jeśli obejmuje mniej partii ciała. Do uzyskania pożądanych rezultatów, konieczne jest wykonanie serii masaży podciśnieniowych. Ich liczba będzie uzależniona od stopnia zaawansowania cellulitu lub innych zgłaszanych problemów. Zwykle już ok. 15-20 sesji przeprowadzanych 2-3 razy w tygodniu wystarcza, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty.
Endermologia – dla kogo polecany jest ten zabieg?
Zabieg endermologii ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Jest on polecany osobom, które chcą wyraźnie poprawić wygląd swojej skóry i pozbyć się cellulitu z określonych partii ciała. Wskazania do wykonania masażu podciśnieniowego ciała lub twarzy obejmują:
- cellulit,
- rozstępy,
- nadmiar tkanki tłuszczowej,
- nadmiar wody podskórnej,
- obrzęki limfatyczne,
- bóle mięśniowe,
- utratę elastyczności skóry i jej zwiotczenie w wyniku znacznej redukcji wagi,
- chęć wymodelowania sylwetki
- chęć przywrócenia skórze młodego wyglądu.
Endermologia a cellulit
Jednym z głównych wskazań do wykonania tego zabiegu jest cellulit. Dzieje się tak, ponieważ zabieg endermologii zwiększa jędrność skóry, przyczynia się do redukcji cellulitu oraz pobudza do pracy fibroblasty, czyli komórki tkanki łącznej odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Te wszystkie czynniki wpływają na kondycję skóry i sprawiają, że jest jędrna, gładka i promienna.
Endermologia — korzyści dla skóry
Endermologia jest wyjątkowo skutecznym zabiegiem, który prowadzi do ujędrnienia skóry i widocznie ją odmładza. Z tego zabiegu mogą wygodnie skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Poza zmniejszeniem cellulitu do zalet masażu podciśnieniowego zalicza się także:
- poprawę konturów ciała,
- wygładzenie drobnych zmarszczek,
- zwiększenie elastyczności i sprężystości skóry,
- szybsze spalanie tkanki tłuszczowej,
- przyspieszenie tempa pracy układu limfatycznego i przemiany materii,
- wysmuklenie sylwetki,
- niwelowanie obrzęków,
- poprawa krążenia krwi i limfy,
- złagodzenie dolegliwości bólowych w obrębie mięśni, stawów i kręgosłupa.
Należy jednak pamiętać, że zabieg endermologii najlepsze efekty daje w połączeniu ze zbilansowaną dietą i aktywnym trybem życia. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że rezultaty zabiegu mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech i predyspozycji pacjenta. Znaczenie ma tutaj wiek, styl życia, stan zdrowia i codzienne przyzwyczajenia.
Endermologia — przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Endermologia to nieinwazyjny i bezpieczny zabieg często stosowany przez osoby, które chcą schudnąć lub sportowców w trakcie leczenia kontuzji. Choć masaż podciśnieniowy ma minimalne efekty uboczne, to jednak istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Są to:
- ciąża,
- nowotwory,
- infekcje i stany zapalne skóry,
- zaburzenia krążenia,
- stosowanie niektórych leków,
- skłonność do powstawania żylaków, krwiaków lub tłuszczaków.
Endermologia — dlaczego warto?
Masaż podciśnieniowy przy użyciu specjalnej głowicy jest polecany przez wielu kosmetologów jako skuteczne narzędzie do walki z cellulitem i poprawy ogólnej kondycji skóry. Zabieg endermologii zbiera wiele przychylnych recenzji od zadowolonych pacjentów. Jeśli chcesz się na niego zapisać, koniecznie sprawdź opinie o gabinecie kosmetycznym oraz zwróć uwagę na certyfikaty i doświadczenie specjalistów.
Na masaż podciśnieniowy warto się umówić w gabinetytopbeauty.pl. W ramach oferty możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji, w której trakcie specjalista dobierze dla Ciebie indywidualny plan działania. Poza endermologią w Gabinety Top Beauty zapiszesz się także na zabieg Icoone, falę uderzeniową oraz bardzo popularny ostatnio drenaż limfatyczny.
Oceń lub dodaj komentarz
Twój komentarz jest dla nas ważny, daj znać wszystkim co sądzisz o tej poradzie.
Twoja ocena
Dziękujemy za Twoją opinię