Ciąża to wyjątkowy i magiczny czas w życiu każdej kobiety. Moment, kiedy miłość przeplata się z radością, melancholią i nadzieją. Przyszła mama spodziewa się narodzin dziecka, które w czasie 9 miesięcy rozwija się i rośnie pod jej sercem. Ciało i umysł ulegają przemianom pod wpływem hormonów i zmian immunologicznych. Czekając na przyjście dziecka na świat, kobieta pragnie, aby jej skóra i ciało pozostało tak samo piękne i atrakcyjne jak wcześniej.

Jak zmienia się ciało kobiety w trakcie ciąży?

Podczas ciąży tkanka skórna ulega intensywnym przemianom pod wpływem licznych czynników. Na obszarze skóry rozmieszczona jest duża ilość receptorów reagujących na zmiany hormonów, szczególnie steroidowych. Jednym z najistotniejszych hormonów w tym czasie jest progesteron. To on powoduje rozpuszczanie włókien kolagenowych i elastynowych i powstanie rozstępów.

Czas największego przyrostu ciężarnej macicy przypada na okres między 16 a 37 tygodniem ciąży, kiedy to skóra zaczyna się intensywnie rozciągać i brzuszek u przyszłej mamy staje się widoczny. Rozstępy pojawiają się w pierwszej kolejności na brzuchu i piersiach, potem na udach, pośladkach, plecach w okolicy krzyżowo-lędźwiowej, rzadziej na ramionach. Początkowo są to czerwono-fioletowe pręgi, które z biegiem czasu nieco jaśnieją i przybierają postać perłowo-białych blizn. Pierwszym symptomem zazwyczaj jest w tym czasie świąd skóry sygnalizujący zmiany w tkance łącznej. Raz powstałe rozstępy pozostaną na skórze na całe życie i można jedynie neutralizować ich widoczność, dlatego zdecydowanie lepiej jest im zapobiegać.

Dlaczego powstają rozstępy na skórze?

Rozstępy mogą pojawić się w każdym okresie naszego życie i są zależne od wielu czynników, m. in.:

  • nadmierne rozciąganie skóry,
  • wpływ hormonów steroidowych na receptory rozmieszczone w skórze,
  • predyspozycję genetyczną,
  • nieprawidłową dietę,
  • nieprawidłową pielęgnację skóry.

Wpływ tych czynników na stan skóry i tkanki podskórnej ma istotne znaczenie zwłaszcza w okresie ciąży, w którym dochodzi do szybkiego rozciągania się skóry i zmian hormonalnych w bardzo krótkim czasie. Wahania hormonów i powiększanie się ciężarnej macicy powoduje, że u ok. 3/4 kobiet w ciąży pojawią się rozstępy. Właśnie dlatego odpowiednia pielęgnacja w ciąży jest tak istotna.

Jakie kosmetyki wybierać w ciąży?

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry w ciąży muszą charakteryzować się przede wszystkim bezpieczeństwem i wysoką jakością substancji o wielokierunkowym działaniu. Istotnym jest, aby były starannie przebadane pod kątem stosowania przez kobiety ciężarne. Powinny mieć zgodny z aktualnymi zaleceniami, bogaty skład z procentowo wysoką zawartością substancji naturalnych oraz być hypoalergiczne o przyjemnym i neutralnym zapachu.

Dlaczego kosmetyki BEAUTY MAMA są właśnie dla Ciebie?

Kosmetyki BEAUTY MAMA zostały stworzone specjalnie z myślą o kobietach w ciąży i po porodzie, które chcą, aby ich skóra i ciało pozostało tak samo piękne i atrakcyjne jak wcześniej. Receptury kosmetyków BEAUTY MAMA opracowano ze szczególną dbałością o zdrowie matki i dziecka, dlatego zawierają one bezpieczną dla kobiet w ciąży, unikalną kombinację składników aktywnych i naturalnych ekstraktów, które skutecznie przeciwdziałają powstawaniu rozstępów, zapewniają nawilżenie, poprawiają elastyczność i jędrność skóry. Ich bezpieczeństwo zostało potwierdzone w badaniach aplikacyjnych prowadzonych pod nadzorem lekarzy specjalistów: ginekologii i dermatologii.

Zestaw kosmetyków BEAUTY MAMA składa się z 3 wzajemnie dopełniających swoje działanie produktów, dzięki którym świadomie zadbasz o skórę w ciąży i po porodzie.

 

  1. 1. Serum dwufazowe zapobiegające rozstępom BEAUTY MAMA

To preparat stworzony do zadań specjalnych, który charakteryzuje się wysokim stężeniem aktywnych składników. Zapewnia intensywną pielęgnację i działa zdecydowanie mocniej i skuteczniej od zwykłego balsamu czy kremu. Ma lekką konsystencję i cechuje się lepszym wchłanianiem oraz bardziej dogłębnym działaniem. Serum dwufazowe BEAUTY MAMA przeznaczone jest do codziennego masażu miejsc szczególnie narażonych na powstanie rozstępów – brzuch, uda i pośladki.