Indiba to opatentowana metoda terapii, która polega na dostarczeniu do tkanek i komórek radiofrekwencyjnego prądu o częstotliwości 448 kHz. Jakie są wskazania do wykonania zabiegu i jakich efektów można się spodziewać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Czym jest zabieg INDIBA?

Indiba to zabieg, w którym wykorzystuje się fale o natężeniu 448 kHz, powodujące modyfikację przenikania membrany komórkowej. W procesie tym dochodzi do wzrostu wymiany jonów i poprawy funkcjonowania błony komórkowej, co wpływa na zwiększenie metabolizmu i zapotrzebowanie na tlen. Szybciej zaopatrywane w te składniki tkanki, szybciej się goją i regenerują.

Działanie Indiba opiera się na wykorzystaniu specjalnych elektrod, którymi doprowadza się do tkanek prąd termiczny i nietermiczny.

Elektrody wykorzystywane do zabiegu Indiba dzielą się na:

elektrody pojemnościowe - stosowane są w terapii tkanek miękkich, przede wszystkim tkanki mięśniowej i łącznej

elektrody rezystywne - stosowane w terapii kości, więzadeł i ścięgien.

W połączeniu z terapią manualną, technologia Indiba skutecznie prowokuje organizm do obudowy na poziomie komórek. To sposób na przyspieszenie naturalnych procesów gojenia, a także na redukcję bólu i zmniejszanie stanu zapalnego.

INDIBA - jak często można wykonać?

To ile zabiegów Indiba jest potrzebnych, zależy przede wszystkim od schorzenia pacjenta, obszaru, który ma objąć zabieg i celu terapii. Najczęściej proponuje się serie zabiegów. Przykładowo, zabiegi na twarzy lub poprawiające jędrność skóry, powinny odbywać się w ciągu 6 do 10 sesji. Wówczas planuje się około 1-2 zabiegi tygodniowo.

Warto wspomnieć, że Indiba ma jeszcze lepsze rezultaty w połączeniu z innymi metodami. Można ją łączyć zarówno z terapią manualną, jak i z kinezyterapią. Wówczas proces odbudowy jest jeszcze szybszy.

INDIBA - efekty, jakich możesz się spodziewać

Głównym zadaniem zabiegu Indiba jest podnoszenie temperatury w tkankach, co wzmaga dynamiczny ruch elektrolitów. To z kolei stymuluje komórki do szybkiej regeneracji i przywracania ich funkcjonalności. Najlepszym efektem, zauważalnym przez osoby poddające się zabiegowi, jest skrócenie czasu leczenia w porównaniu do innych metod. Dzięki podniesieniu temperatury w tkankach, aktywują się komórki odpowiedzialne za produkcję elastyny i kolagenu, które odpowiadają za jędrność, elastyczność i sprężystość. Dlatego też Indiba nadaje się nie tylko do szeroko pojętych problemów ze stawami, ale także do redukcji zmarszczek i poprawy ogólnej kondycji skóry.

Wskazań do wykonania zabiegu jest sporo, dlatego staje się on coraz popularniejszy.

Indiba przydaje się w takich schorzeniach jak:

bóle i stany zapalne stawów

złamania i skręcenia

uszkodzenia mięśniowe

spastyka

ograniczenia ruchomości

stany pooperacyjne

blizny

zrosty

obrzęki

odleżyny

krwiaki

wzmożone napięcia mięśniowe.

- Indiba, co potwierdzają liczne badania naukowe, jest szybkim procesem regeneracyjnym, który w połączeniu z terapią manualną daje zaskakująco pozytywne efekty. Wielu może dziwić fenomen tego rozwiązania, niemniej jest ono niezwykle skuteczne. Prawdopodobnie z tego względu metodę Indiba stosuje ponad 200 największych klubów sportowych na świecie - mówi Jan Kowalski z Kliniki Rehabilitacji Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Indiba to jednak także medycyna estetyczna. Zabieg ten poleca się więc również na:

zmarszczki i cienie wokół oczu

opadającą powiekę górną

korekcję drugiego podbródka

brak jędrności skóry, skórę szarą i matową

blizny pooperacyjne, potrądzikowe.

Spektrum zastosowania Indiba jest zatem szerokie. Jeśli nie wiesz, czy ten zabieg jest dobry dla Ciebie, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji. Nasi kosmetolodzy dokładnie zbadają Twoją skórę i dobiorą autorski program zabiegowy. Z zabiegu Indiba możesz skorzystać w gabinetytopbeauty.pl. W ofercie znajdziesz również terapie enzymatyczne DMK, Kobido, radiofrekwencję z mikroplazmą, Geneo czy Mezoterapię mikroigłową oraz falę radiową.

INDIBA - przeciwwskazania

Indiba może być wykorzystywana zarówno w terapii dorosłych, jak i dzieci. Sam zabieg jest bezbolesny i nie powoduje skutków ubocznych. Jest jednak kilka przeciwwskazań do wykonania takiego zabiegu. Należą do nich:

ciąża i karmienie piersią

rozrusznik serca i implanty elektroniczne

zakrzepowe zapalenie żył.

INDIBA - opinie klientów

Indiba to rozwiązanie polecane nie tylko przez naukowców, ale także przez pacjentów. Osoby korzystające z tego zabiegu zauważają przede wszystkim skuteczność i szybkość działania. Ulga w bólu i pomoc dla tkanek czy więzadeł, jakie daje Indiba to rozwiązanie na wagę złota, szczególnie w przypadku sportowców.

Wśród opinii klientów znaleźć można również głosy mówiące o wspomaganiu odmładzania skóry i poprawie jędrności. Zabieg Indiba stosowany jest bowiem również np. na twarz czy brzuch.

Podsumowując, Indiba to nowa perspektywa w leczeniu wielu schorzeń, łącząca nowoczesną fizykoterapię i terapię manualną. To kompleksowe wsparcie w procesie rehabilitacji może być stosowane w różnych problemach z narządami ruchu i przy różnych jednostkach chorobowych.

literatura