Kamienie naturalne charakteryzują się jedynym w swoim rodzaju pięknem. Ich niepowtarzalny wdzięk stanowi obecnie motyw przewodni kolekcji wszystkich firm jubilerskich. Naszyjniki z kamieni naturalnych magnetyzują różnorodnością i wyjątkowością barw – od stonowanego kremu, przez intensywny turkus, aż po ciemniejsze warianty. Jeżeli pragniesz zanurzyć się w klimat lata, biżuteria z kamieni naturalnych spełni Twoje oczekiwania.

Naszyjnik z kamieniem naturalnym – must have tego sezonu

Od pradawnych czasów wierzono w ukrytą moc kamieni naturalnych, a tradycja ich dobierania do indywidualnych potrzeb nadal jest kontynuowana. Wzmacniają zdrowie, dodają sił witalnych, sprzyjają przyjaźni i miłości lub wprowadzają do życia spokój oraz pomyślność finansową. Niektóre wyróżniają się subtelnością i elegancją, a inne mocną barwą i ekstrawagancją. Warto zwrócić uwagę na naszyjniki zawierające:

 • kryształ górski,

 • ametyst,

 • lapis lazuli,

 • amazonit,

 • cytryn,

 • kwarc dymny,

 • akwamaryn,

 • granat,

 • turkus,

 • labradoryt,

 • turmalin,

 • hematyt,

 • onyks.

Również kamienie szlachetne zdobią dekolt w cudowny sposób. Szafir o głębokim chabrowym odcieniu jest kamieniem królewskim, dlatego nadaje stylizacjom ekskluzywną wymowę. Z kolei rubin o pięknej czerwonej barwie jest postrzegany jako magnes przyciągający pozytywnych ludzi i wnoszący szczęście do związku. Szmaragd symbolizuje miłość i wierność.

Naszyjniki z kamieniami naturalnymi i szlachetnymi podkreślają charakter oraz urodę. Modne jest połączenie kruszcu z kamieniami. Łańcuszki i zawieszki często są wykonywane z antyalergicznej stali szlachetnej, która wyglądem przypomina srebro, ale może też być pozłacana. W promieniach słońca blask złota olśniewa i właśnie złoto jest najchętniej wykorzystywane w letnich kolekcjach. Mile widziany jest zarówno łańcuszek klasycznej długości, jak i choker.

Naszyjniki z drobnych kolorowych kamieni doskonale sprawdzają się na co dzień i na wyjątkowe okazje. Oryginalnie prezentują się naszyjniki z zawieszką. Pożądane jest też połączenie łańcuszka z dużym efektownym kamieniem. Z wakacjami i słońcem mocno kojarzą się naszyjniki wykonane z naturalnej lawy wulkanicznej barwionej kwarcem. Ich intensywne kolory przywodzą na myśl tropiki i letnią beztroskę. Podobnie jest z ametystem, który wibruje różnymi odcieniami fioletu.

Naszyjniki od Kulki – postaw na naturalne piękno zaklęte w kamieniach

Ponadczasowy urok, unikatowe kolory i kształty – to cechy naszyjników z kamieni naturalnych od Kulki. Energia skoncentrowana w naturalnej biżuterii dodaje pewności siebie i podkreśla indywidualizm. W kolekcji Akwamaryn i Cytryn uwagę zwraca długi naszyjnik z akwamarynu, którego serce stanowi kryształ górski o kształcie księżyca. Stylizację uzupełni bransoletka z akwamarynu i cytrynu.

Srebrny naszyjnik i kamień księżycowy rozbudzają tęsknotę za rozgwieżdżonym niebem w ciepłą, sierpniową noc. I nic w tym dziwnego, bo noc kojarzy się z tajemnicą, a kamień ją symbolizuje. Naszyjnik stworzony przez projektantów Kulki to połączenie dwóch łańcuszków o różnych splotach. Jeżeli nie lubisz srebra, zdecyduj się na łańcuszek w kolorze złota, który również składa się z dwóch łańcuszków. Zdobi go czarny turmalin, który jest postrzegany jako kamień ochronny. Czerni nie można odmówić elegancji, dlatego śmiało wybieraj kamienie w tym kolorze. Roztaczają aurę tajemnicy, a w połączeniu z połyskującym kruszcem lub kamieniami w innych barwach wyglądają zjawiskowo. Zobacz biżuterię z onyksem. Ciekawym kamieniem jest też hematyt. Prezentuje się wyjątkowo w odcieniach miedzi i srebra.

Kwarc różowy cały czas cieszy się dużą popularnością. Delikatny, świetlisty odcień różu doskonale komponuje się ze zwiewnymi letnimi kreacjami i żywymi barwami. Podwójny, roztaczający złoty blask naszyjnik z kryształem z kwarcu różowego zwróci uwagę na opalony dekolt.

Naszyjniki z kamieni nosiła już Kleopatra

Kamień naturalny stanowił element biżuterii już w starożytnym Egipcie i Grecji. Naszyjniki z kamieni naturalnych służyły jako ozdoby i amulety chroniące przed złymi mocami. Już wtedy biżuterię uznawano za symbol prestiżu. Bogato zdobione kolie uwydatniały piękno Kleopatry, ale również wzmacniały jej królewski wizerunek. To jednak Rzymianie pierwsi sięgnęli po różnobarwne kamienie szlachetne. W średniowieczu biżuteria odzwierciedlała hierarchię społeczną, a w epoce baroku z naszyjników emanował przepych i pojawiły się w nich perły. Przełom XIX i XX wieku zaowocował rozkwitem wzornictwa. Obecnie naszyjniki z kamieni naturalnych to oryginalne kolekcje, którym trudno się oprzeć.

literatura