W celu wykonania idealnego makijażu permanentnego trzeba zainwestować w odpowiednie pigmenty. Jednak nie można zapominać także o znaczeniu dobrze przygotowanego rysunku wstępnego. Jak się za to zabrać? Jaka kredka do makijażu permanentnego będzie w tym przypadku najlepszym wyborem?

Rysunek wstępny a makijaż permanentny

Nie istnieje idealny kształt brwi, który pasuje każdej kobiecie. Każdy przypadek trzeba rozpatrywać osobno, wykonując odpowiedni rysunek wstępny brwi. Spore znaczenie ma tutaj na pewno budowa łuku brwiowego czy kształt twarzy. Okazuje się, że wygląd całej twarzy w dużej mierze zależy właśnie od wyglądu brwi. Są one w stanie wyostrzyć lub nieco złagodzić rysy. Bardzo ważny jest dobrze wykonany rysunek wstępny brwi. Linergistki wykorzystują do jego wykonania różnego rodzaju i akcesoria, w tym kredki do makijażu permanentnego np. https://quantumpmu.com/pol_m_RYSUNEK-WSTEPNY_Kredki-do-brwi-359.html.

Jak wykonać szkic brwi? Co jest do tego celu potrzebne?

Do wykonania rysunku wstępnego brwi są potrzebne m.in. linijka i suwmiarka. Doświadczona linergistka przy ich pomocy jest w stanie dokonać szybkiego pomiaru łuku brwiowego. Potem można sięgnąć po kredkę do makijażu permanentnego i rozpocząć pigmentację. Nie ma lepszego sposobu na zachowanie symetrii.

Przy wykonywaniu szkicu brwi pomocne są niekiedy także cyrkiel i specjalne nici. Służą one do mapowania twarzy. To proces, który polega na wyznaczaniu punktów kluczowych - początku, końca oraz załamania brwi.

Kredka do makijażu permanentnego - jaką wybrać?

Kredka do makijażu permanentnego musi się znaleźć na wyposażeniu każdej profesjonalnej linergistki. Bez tego typu akcesorium trudno jest wykonać dobry makijaż permanentny brwi. Kredki służą do tworzenia szkiców brwi. Są wykorzystywane w etapie, który poprzedza właściwą mikropigmentację. Najlepiej stawiać na produkty renomowanych marek. Sporą popularnością na rynku cieszą się modele ze szczoteczką do modelowania i czesania brwi. Najlepsze kredki sprawdzają się doskonale w każdych warunkach.

Makijaż permanentny a jego kolorystyka

Kolorystyka w przypadku brwi ma duże znaczenie. Trzeba o tym pamiętać już na etapie wykonywania rysunku wstępnego. Naturalna barwa brwi pasuje do cery czy włosów. U blondynek różnice w kolorystyce włosów czy brwi mogą być spore, ale i tak zachowana jest tutaj pewna spójność. Barwy bywają chłodne lub ciepłe, ale nie mieszane. Na pewno nie należy w tym przypadku eksperymentować.

literatura