Zabiegi HIFU to obecnie jedne z najchętniej wybieranych przez pacjentów terapii wyszczuplających. Ich zaletą jest niska inwazyjność, brak rekonwalescencji oraz spektakularne efekty w redukcji tkanki tłuszczowej, modelowaniu sylwetki i odmładzaniu twarzy. Jak działa urządzenie HIFU na ciało? Jakich efektów można się spodziewać?

Czym jest technologia HIFU?

HIFU to skrót od angielskich słów High Intensity Focused Ultrasound, czyli skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Technologia ta umożliwia wykonywanie zabiegów niechirurgicznych, niewymagających rekonwalescencji. Celem zabiegu jest redukcja podskórnej tkanki tłuszczowej i obkurczanie skóry. HIFU współpracuje z naturalnymi procesami regeneracyjnymi w skórze – pobudza je i przyspiesza, dzięki czemu efekty terapii są długotrwałe i prezentują się naturalnie. Skoncentrowane ultradźwięki działają destrukcyjnie na komórki tłuszczowe. W skórze natomiast stymulują produkcję kolagenu i elastyny – białek nadających skórze strukturę i elastyczność.

Jakie są zalety zabiegów HIFU?

  • HIFU to sprawdzona metoda liftingu bez skalpela. Widocznie redukuje wiele skutków starzenia się skóry: zmarszczki, podwójny podbródek, zwiotczenia skóry.
  • Skoncentrowane ultradźwięki doskonale sprawdzają się w walce miejscową otyłością – skutecznie likwidują tkankę tłuszczową oporną na dietę i ćwiczenia.
  • Terapie wykonywane urządzeniami HIFU nazywane są zabiegami lunchowymi, ponieważ są tak szybkie i mało inwazyjne, że można wykonywać je nawet w przerwie na lunch, a następnie od razu wrócić do swoich obowiązków.
  • Zabiegi HIFU nie są bolesne. Powodują tylko nieznaczny dyskomfort (uczucie kłucia i impulsów elektrycznych), ale nie wymagają znieczulenia.
  • Urządzenie HIFU umożliwia leczenie kilku niedoskonałości jednocześnie. Dzięki różnym głębokościom działania można dotrzeć do źródła takich problemów, jak nadmierna tkanka tłuszczowa, cellulit czy wiotkość skóry i je skutecznie zlikwidować.
  • Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów terapii HIFU wystarczy często tylko jeden zabieg.
  • Rezultaty utrzymują się zwykle około 12-18 miesięcy. Poprawa kondycji skóry utrzymuje się jeszcze dłużej.

HIFU Smartfocus – najnowsze urządzenie do selektywnej redukcji tkanki tłuszczowej

HIFU Smartfocus, dostępny w łódzkim LightDerm, to najnowsze urządzenie oparte na technologii skoncentrowanych ultradźwięków. Działa na głębokości do 1,2 cm, dzięki czemu umożliwia skuteczne usuwanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Pozwala na osiągnięcie optymalnych efektów już po jednej sesji. Ultradźwięki w zetknięciu z tkanką wytwarzają wysoką temperaturę (około 65°C), która niszczy komórki tłuszczowe i działa stymulująco na produkcję kolagenu w skórze. Co ważne, urządzenie HIFU nie uszkadza powierzchni naskórka – przenika przez niego, docierając od razu do głębszych warstw skóry i tam dopiero rozpoczyna intensywną przebudowę.

Jak lifting HIFU działa na różne obszary ciała?

Całkowicie nieinwazyjne urządzenia HIFU działają poprzez celowanie w różne głębokości skóry. Końcówki o płytszym zasięgu pobudzają produkcję nowego kolagenu i stymulują procesy regeneracyjne skóry twarzy. Głowice o głębszym działaniu przeznaczone są do redukcji tkanki tłuszczowej na takich obszarach, jak brzuch czy uda. Urządzenie HIFU jest idealnym narzędziem do modelowania sylwetki po ciąży (redukcja wiotkości na brzuchu), usuwania tkanki tłuszczowej z brzucha, likwidacji bryczesów na udach, ujędrniania i podnoszenia pośladków. Przy pomocy technologii skoncentrowanych ultradźwięków można też walczyć z obwisłą skórą na kolanach czy ramionach.

Jeżeli potrzebujesz specjalistycznego wyposażenia do swojego gabinetu lub kliniki medycyny estetycznej, skontaktuj się z doradcą z firmy LightDerm w Łodzi. W ofercie znajdziesz m.in. urządzenia HIFU, urządzenia do kriolipolizy czy lasery do depilacji.

literatura