Olej canola
Jest to emolient tłusty, który pełni rolę "opatrunku okluzyjnego" zabezpieczającego skórę przed utratą wody. Naniesiony na skórę powoduje jej zmiękczenie, wygładzenie, czyniąc ją przyjemniejszą w dotyku, ma działanie natłuszczające. W składzie jest duża zawartość tokoferoli (witaminy E), NNKT i fitosteroli oraz kwasu gammalinolenowego (GLA). Olej Canola w dużych stężeniach nie jest wskazany do cery trądzikowej.
- opinia eksperta: Małgorzata Bajerska (specjalista ds. Badawczo-Wdrożeniowych w firmie kosmetycznej, pełni również funkcję technologa, zarówno w zakresie opracowywania nowych receptur, jak i kontroli produkcji):
Olej rzepakowy. Stosowany często jako olej nośnikowy. Należy do tłustych emolientów, tworzy na powierzchni skóry film okluzyjny. Polecany do pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej. Jest dobrym antyutleniaczem, ponieważ zawiera witaminę E oraz prowitaminę A. Opóźnia proces starzenia się skóry. Działa normalizująco na naskórek. Można wykorzystać go również w pielęgnacji włosów. Jest bogatym źródłem kwasów tłuszczowych omega 3, omega 6 oraz kwasu alfa linolenowego. Olej rzepakowy wspomaga więc regenerację oraz łagodzenie podrażnień skóry.