Olej z lnianki

Jest to olej z lnicznika siewnego zwany lnianką lub olejem rydzowym. Olej ten jest odporny na jełczenie (zawiera wysoką zawartość tokoferoli). Jeden z lepszych olejów kosmetycznych. Przyspiesza gojenie ran, odleżyn, oparzeń i owrzodzeń. Znosi objawy atopowego zapalenia skóry, wypryski i dermatozy. Zawiera duże stężenie NNKT (niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych) ograniczają TEWL, przez co wtórnie nawilżają. UWIELBIAM ten olej :)

opinia eksperta: Małgorzata Bajerska (specjalista ds. Badawczo-Wdrożeniowych w firmie kosmetycznej, pełni również funkcję technologa, zarówno w zakresie opracowywania nowych receptur, jak i kontroli produkcji):

olej otrzymany z nasion lnianki siewnej. Polecany jest do pielęgnacji skóry wrażliwej oraz w kosmetykach dla dzieci. Cechuje się wysoką zawartością witaminy E. Działa zmiękczająco oraz silnie nawilżająco. Zawiera kwasy omega 3 oraz omega 6. Łatwo rozprowadza się na skórze, poprawia aplikację kosmetyku w którym został zawarty. Jako silny antyoksydant utrwala emulsję, spowalniając proces jełczenia innych olei zawartych w produkcie. Działa antystarzeniowo. Odżywia skórę, poprawia jej elastyczność. Działa nawilżająco oraz ochronnie. Pobudza procesy regeneracji skóry. Polecany do pielęgnacji skóry skłonnej do trądziku.

literatura