Piękne, gęsto, dobrze układające się brwi to marzenie wielu kobiet. Niestety, natura bywa przewrotna i brwi często nie mają odpowiedniego kształtu. Występują w nich ubytki, włoski brwi odstają, są w złej kondycji, nie chcą poddawać się stylizacji. W takim wypadku doskonałym rozwiązaniem jest laminacja brwi. Na czym polega ten zabieg? Kiedy i u kogo warto wykonać laminację brwi?

Laminacja brwi – co to jest?

Laminacja brwi, nazywana również liftingiem rzęs to zabieg chemiczny, którego celem jest nadanie brwiom odpowiedniego kształtu, utrwalenie ich w określonym ułożeniu. Niestety, bardzo często włoski nad oczami rosną w różnych kierunkach, ciężko jest je ujarzmić. Po wykonaniu laminacji brwi przez wiele tygodni wyglądają rewelacyjnie, znajdują się w jednej pozycji. Dodatkowo użycie odpowiednich preparatów, na przykład profesjonalnych kosmetyków, które stylistki brwi znajdą w ofercie Bloomy sprawia, że włosków wydaje się optycznie więcej. Brwi są błyszczące, elastyczne, mają głęboki kolor, szybciej rosną. Po zabiegu cała twarz wygląda młodziej, zyskuje piękną oprawę oczu. Laminację brwi można połączyć z koloryzacją i botoksem, co pozwoli uzyskać jeszcze lepsze efekty. Warto pamiętać, że laminacja to nie to samo, co makijaż permanentny brwi. Efekty utrzymują się kilka tygodni. Zabieg można regularnie powtarzać lub wykonać na wielkie wyjście.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg laminacji brwi?

Z zabiegu laminacji brwi mogą skorzystać osoby, które nie są zadowolone z kształtu i wyglądu włosków nad oczami. To doskonały wybór dla posiadaczek gęstych, niesfornych, niepodatnych na układanie brwi, a także wszystkich, którzy cenią czas, nie chcą tracić cennych minut na codzienne mozolne układanie włosków. Po laminacji nie trzeba stosować środków usztywniających do brwi, pomad czy mydełek, a także wyczesywać włosków w celu nadania im odpowiedniego kształtu. Proces laminowania brwi można wykonać u osób w każdym wieku, ma nieliczne, często okresowe przeciwwskazania. Jest to m.in.:

  • Alergia na składniki preparatów do laminacji,
  • Podrażnienia i rany w okolicy brwi,
  • Miejscowo przesuszona skóra,
  • Trądzik ze zmianami w okolicy łuku brwiowego,
  • Atopowe zapalenie skóry,
  • Przyjmowanie antybiotyków,
  • Trwające choroby wirusowe,
  • Grzybica skóry,
  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Brwi osłabione, w bardzo słabej kondycji.

Dwa dni przez planowanym zabiegiem nie należy wykonywać peelingów, a dwa tygodnie wcześniej zabronione są zabiegi złuszczające oraz zabiegi z wykorzystaniem retinolu. Planując lifting rzęs, należy także zrezygnować z solarium.

Jak wygląda laminacja brwi?

Zabieg laminacji brwi powinien być wykonywany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, przed doświadczoną kosmetyczkę. Bardzo ważna jest precyzja, dokładność oraz stosowanie doskonałej jakości kosmetyków np. z oferty Bloomy. Zabieg trwa ok. 45 -60 minut, jest bezbolesny i nieniwazyjny. Skóra jest oczyszczana, na następnie na brwi aplikowany jest kwas tioglikolowy, którego zadaniem jest otworzenie łusek włosów, uelastycznienie jest, sprawianie, że będą łatwiejsze w układaniu. Kolejnym krokiem jest nałożenie kolejnych preparatów m.in. keratyny, olejków roślinnych oraz nadanie odpowiedniego kształtu brwiom za pomocą szczoteczki i grzebienia. Aby efektu utrzymał się przez kilka tygodni, nakładany jest utrwalacza, który zamyka łuski włosów. Następnie struktura włosków jest odbudowywana poprzez tworzenie nowych wiązań. Czas utrzymania się efektów zabiegu zależny jest od tego, jak szybko rosną brwi oraz odpowiedniej pielęgnacji. Średnio efekt laminacji brwi widoczny jest przez 5-6 tygodni. Ważne jest, aby stosować się do zaleceń pozabiegowych. Przez dwa dni po zabiegu należy zrezygnować z wizyt w solarium oraz w saunie, niewskazany jest również basen. Brwi nie należy dotykać, zabronione są środki do mycia zawierające alkohol. Kika dni po zabiegu zalecana jest odpowiednia pielęgnacja brwi, można stosować specjalne odżywki przeznaczone do brwi po laminacji. Dobrym wyborem są też olejki np. arganowy lub rycynowy. Aby efekty utrzymywały się dłużej, należy przez kilka dni zrezygnować ze spania na brzuchu. Efekty zabiegu mogą pogorszyć zaburzenia hormonalne oraz stosowanie antybiotyków.

Gdzie wykonać laminację brwi?

Laminowanie brwi to zabieg, który wymaga dużej precyzji i doświadczenia. Decydując się na trwałe ułożenie włosków, należy znaleźć dobry gabinet, który wykonuje tego typu zabiegi, a także stosuje sprawdzone preparaty do laminacji brwi. Zastosowanie nieodpowiednich kosmetyków lub wykonanie laminowania na słabych brwiach może dodatkowo osłabić włoski, przesuszyć je i połamać, a nawet doprowadzić do spalenia włosków lub poparzenia skóry. Zabieg wykonywany przez profesjonalistę jest w pełni bezpieczny i gwarantuje spektakularny efekt. Cena zabiegu w gabinecie kosmetycznym waha się od 100 do 200 zł.

Laminacja brwi to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Nie jest to niczym dziwnym. Dziś, gęste, wypielęgnowane brwi są bardzo pożądane, a wiele kobiet ma problem, aby je ujarzmić i nadać niesfornym włoskom odpowiedni kształt. Laminacji poddają się gwiazdy kina i muzyki, które chcą podkreślić brwi, ale jednocześnie zachować ich naturalny wygląd i kolor. To doskonała alternatywa do makijażu permanentnego, którego efekt jest nieodwracalny. Warto się o tym przekonać, a rzadkie brwi przestaną być problemem. Zabieg laminowania brwi nie trwa długo, a efekty są natychmiastowe.

literatura