Odpowiednio dobrany zapach rzeczywiście może dodawać pewności siebie, ale też sprawia, że czujemy się lepiej w swojej skórze. Nie ma jednak czegoś takiego jak zapach idealny. Dziś podpowiemy, czym kierować się przy wyborze perfum i jak nie popełnić błędu.

Jakość ma znaczenie, czyli dlaczego warto wybierać markowe perfumy

Jak wiadomo, cena markowych perfum do niskich nie należy. Jednak z drugiej strony można zyskać zapach, który będzie stanowił swoistą kropkę nad "i" danego outfitu. Jednocześnie pierwsze wrażenie jakie daje perfum może być mylne. Otóż występują różnego rodzaju nuty zapachowe, które często określa się mianem linii. Nuta głowy to górna część zapachu, którą czujemy zaraz po rozpyleniu. Jednocześnie jest ona swoistą wizytówką produktu, ale nie jest jego najważniejszą częścią. Otóż ta kompozycja ulatnia się relatywnie szybko. Najdłużej utrzymuje się ok. 30 minut. Jeżeli pierwsze wrażenie po rozpyleniu perfum wydaje się Wam najlepsze, to jednak zalecamy poczekać, gdyż może się okazać, że wcale ten zapach nie będzie dla Was idealny. Średnią kompozycją jest nuta serca. Pojawia się ona po 15-30 minutach od rozpylenia zapachu. Następnie przechodzi w bazę stałą. Najważniejsza jest więc nuta bazy, która rozwija się po 40 minutach, czasem po godzinie i to ona ma najmniejsze substancje lotne. Dzięki temu utrzymuje się najdłużej. Właśnie na jej podstawie powinniście dobrać swój zapach. Oczywiście trudno wyobrazić sobie sytuację, że jesteście w sklepie ponad godzinę czy dwie, gdyż czekacie aż pojawi się nuta podstawy. Warto mieć czas na wybranie właściwych perfum, tym bardziej że zapachy do tanich nie należą i jak wiadomo nikt nie chce podjąć błędnej decyzji. Musimy jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy, a mianowicie najlepiej oceniać zapachy na podstawie kontaktu ze skórą.

Jak właściwie wybrać zapach perfum?

Mało kogo stać, by kupować drogie perfumy, a gdy się nie spodobają po prostu z nich nie korzystać. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w próbki zapachowe np. o pojemności 2 ml, 4 ml czy 5 ml, dzięki którym możecie przetestować, czy zapachy Wam się podobają i czy rzeczywiście do Was pasują. Możecie zdecydować się na próbki dostępne na stronie: przetestujperfumy.pl. Na stronie możecie zakupić małe próbki w szklanych flakonach, a następnie przetestować, czy zapach Wam odpowiada. Zwróćcie uwagę, że dzięki temu, iż fiolki są szklane, a także mają atomizer oraz zatyczkę, zapach nie będzie się ulatniał. Zatem to także dobre rozwiązanie, np. gdy nie możecie pozwolić sobie na duży flakon i po prostu chcecie kupić sobie małe fiolki markowych perfum. Bardzo dużą popularnością cieszy się marka Lancome. Możecie wybrać różnego rodzaju próbki, np. La Vie est Belle czy też Le Nuit bądź Midnight Rose. W tym przypadku także polecamy Wam próbki. Możecie zakupić  popularne zapachy na stronie: https://przetestujperfumy.pl/169_lancome. Jeżeli nie do końca jesteście przekonani, który zapach będzie najlepiej pasować, kupcie najmniejsze pojemności, a następnie po prostu wypróbujcie. W ten sposób nie poniesiecie wysokich kosztów, a możecie znaleźć zapach idealny dla siebie. Jedni preferują zapachy słodkie, inni zaś z nutą jaśminu albo typowo owocowe. Najlepiej samodzielnie sprawdźcie, jaki zapach Was definiuje i który najbardziej Wam się podoba.

literatura