Przeciwstarzeniowe serum do twarzy z peptydami powinno znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety po 40. roku życia. To kosmetyk pozwalający osiągnąć świetne rezultaty, jeśli chodzi o poprawę napięcia i nawilżenia skóry oraz niwelowanie zmarszczek. O czym pamiętać, włączając serum peptydowe do codziennej pielęgnacji?

Jakich efektów się spodziewać?

Peptydy to miniaturowe cząsteczki, które łącząc się z aminokwasami, tworzą białka będące naturalnym budulcem naszej skóry. Ich konkretne, ukierunkowane działanie, zależy od wielkości i kolejności aminokwasów w łańcuchu.

Przykładowo, peptydy sygnałowe mają zdolność przenikania do głębokich warstw skóry. Pobudzają jej naturalne procesy: syntezę kolagenu i elastyny, które są kluczowe dla zachowania młodego wyglądu cery.

Stosując serum do twarzy z peptydami sygnałowymi (np. marki Dabia: https://dabia.eu/produkt/peptydowe-serum-do-twarzy-age-delay/)

można spodziewać się:

  • efektu gładkiej, elastycznej skóry,
  • poprawy owalu twarzy,
  • zmniejszenia widoczności zmarszczek,
  • nawilżenia,
  • ujednolicenia kolorytu cery.

Nakładanie serum do twarzy

Serum peptydowe warto włączyć zarówno  do porannej jak i do wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Nakładamy je na oczyszczoną, osuszoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Aby jak najlepiej się wchłonęło, można wykonać masaż twarzy – palcami albo przy pomocy kamienia gua sha lub rollera.

Serum peptydowe stanowi dobrą bazę pod krem i makijaż. Kolejne kosmetyki można nakładać po kilku minutach od użycia serum.

Z czym nie łączyć peptydów?

Zaletą stosowania serum do twarzy z peptydami jest to, że można je stosować bez konieczności budowania tolerancji. Ponadto peptydy nie są fotouczulające. Mogą jednak wchodzić w niepożądane interakcje z innymi składnikami aktywnymi. Dlatego, stosując serum peptydowe, lepiej unikać w jednej rutynie pielęgnacyjnej kosmetyków z witaminą C oraz kwasów: nikotynowego, AHA i BHA.

Jak wzmocnić działanie serum peptydowego?

Warto wiedzieć, że z uwagi na budowę i funkcje naszej skóry, składniki aktywne w nakładanych miejscowo preparatach najsilniej oddziałują głównie na pierwszą warstwę naskórka (warstwę rogową). Trudno im przenikać w głębsze warstwy do skóry właściwej. Wchłanianie substancji aktywnych jest jeszcze trudniejsze po 40. roku życia, gdy zmniejsza się aktywność hormonów płciowych, a naskórek rogowacieje co wynika ze zmian w metabolizmie skórnym i postępującego spowolnienia wymiany komórkowej wraz z wiekiem. To dlatego warto pobudzać naturalne procesy organizmu od wewnątrz poprzez odpowiednio skomponowaną suplementację by w efekcie wesprzeć działanie kosmetyku stosowanego na skórę zewnętrznie. To synergiczne współdziałanie przekłada się na lepszą skuteczność.  Warto zatem wdrożyć w życie ideę  Inner Outer Care,w myśl której komponuje swoją ofertę przeznaczoną dla kobiet po 40 wkraczających w okres perimenopauzalny marka Dabia.

Podejście Inner Outer Care, oznacza, że cenne składniki dla skóry należy dostarczyć nie tylko od zewnątrz, ale także od wewnątrz – tam, gdzie kosmetyki nie docierają. Można to osiągnąć poprzez stosowanie synergicznie działających produktów w postaci suplementu diety i serum peptydowego.

literatura