Sprzedaż włosów może być interesującym sposobem na dodatkowy zarobek, ale ceny skupu włosów mogą się wahać w zależności od różnych czynników! Z tego powodu przed podjęciem decyzji o sprzedaży warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przygotowując włosy do sprzedaży, a także gdzie możesz uzyskać za nie najwyższe ceny. Jeżeli więc masz długie włosy, chcesz je skrócić i jeszcze na tym zarobić, sprawdź gdzie, znajdziesz skup włosów.

Od czego zależy cennik skupu włosów?

Skup włosów naturalnych to miejsce, w którym można sprzedać włosy dziecięce, kobiece lub męskie. Najwyższą cenę można osiągnąć za włosy dziewicze, czyli takie, które nie były nigdy poddane zabiegom chemicznym takim jak farbowanie, prostowanie czy trwała ondulacja. Jeżeli chodzi o włosy farbowane, to gdy chcesz je sprzedać, należy skontaktować się wcześniej ze skupem włosów. Jeżeli są zadbane i gęste, prawdopodobnie można je sprzedać, ale cena będzie niższa niż w przypadku włosów dziewiczych.

Cena włosów zależy od kilku czynników takich jak:

  • długość: im dłuższe są włosy, tym wyższa będzie cena. Krótkie włosy nie są kupowane, a najkrótsze pasma, jakie można sprzedać to, co najmniej 30 cm. Włosy o długości 50 cm i więcej mogą osiągnąć cenę nawet kilkunastu tysięcy złotych.
  • kolor: naturalne włosy w odcieniach blondu i jasnego brązu są zazwyczaj droższe niż włosy ciemne lub farbowane;
  • jakość: ważny jest stan włosów - powinny być zdrowe, lśniące i bez uszkodzeń takich jak rozdwojone końcówki;
  • gęstość: im włosy gęstsze, tym wyższa cena, jest ona bowiem liczona za kilogram włosów;
  • struktura: włosy proste lub lekko falowane są zazwyczaj droższe niż włosy kręcone.

Jeżeli więc masz długie zdrowe włosy w naturalnym odcieniu, możesz je sprzedać firmie zajmującej się skupem włosów naturalnych, która później przerabia je na piękne peruki. Najlepszą cenę otrzymasz, sprzedając długie włosy koloru jasny blond.

Jak przygotować włosy do sprzedaży?

Możesz sprzedać włosy, obcinając je w punkcie stacjonarnym albo robiąc to samodzielnie i wysyłając je do skupu włosów. Zanim je obetniesz, należy je umyć, używając do tego delikatnego szamponu bez silikonów. Po myciu nie można nakładać na nie odżywek, masek czy balsamów. Włosy powinny swobodnie wyschnąć. Potem należy je związać w kucyk albo zapleść w warkocz lub kitkę. Gumka powinna znaleźć się w miejscu, w którym chcesz obciąć włosy.

Po obcięciu zabezpiecz włosy z dwóch stron gumką recepturką i owiń papierem albo zapakuj do woreczka foliowego - postaraj się, aby były jak najlepiej zabezpieczone na czas wysyłki. Przed wysyłką sprawdź długość włosów, możesz także je zważyć. Przesyłkę umieść w kopercie bąbelkowej odpowiedniej wielkości i wybierz skup włosów, do którego je wyślesz. Warto jednak pamiętać o wcześniejszym uzgodnieniu przesyłki, będziesz mieć pewność, że skup jest zainteresowany kupnem Twoich włosów.

Jak znaleźć godny zaufania skup włosów?

Jeżeli chcesz sprzedać włosy, a nie wiesz, gdzie to zrobić, koniecznie przejrzyj oferty firm dostępne online. Dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z opiniami innych osób, które już sprzedały swoje włosy w danej firmie. Warto także porównać ceny oferowane przez różne firmy, nie wystarczy hasło: “w naszym salonie skupujemy włosy w najwyższej cenie”, lepiej samodzielnie zapoznać się z cennikiem, który powinien mieć na swojej stronie każdy skup włosów.

Dobrym pomysłem będzie skontaktowanie się z firmą i zapytanie o szczegóły związane z procesem sprzedaży włosów. Dzięki temu poznasz nie tylko cennik skupu włosów - możesz dowiedzieć się np. czy dana firma skupuje włosy farbowane, a także, jak powinna wyglądać wysyłka włosów. Na koniec dobrze jest upewnić się, że firma działa legalnie, dzięki temu będziesz mieć pewność, że otrzymasz pieniądze za swoje włosy.

Wybierz skup włosów naturalnych

Cena za sprzedaż włosów to najważniejszy element, na jaki zwracamy uwagę, szukając miejsca zainteresowanego zakupem włosów. Warto zwrócić uwagę, że każdy skup włosów może mieć nieco inne zasady. Na przykład skupwlosow.info.pl skupuje włosy wyceniane przed wyczeską, co oznacza, że kitka lub warkocz są wyceniane w oryginalnej wadze, a nie jak w niektórych firmach dopiero po wyczesaniu krótszych włosów. Jest to firma działająca na polskim rynku od 2008 roku, ma więc naprawdę duże doświadczenie w skupowaniu włosów.

To jedno z niewielu miejsc, w których można sprzedać także włosy farbowane, tego typu włosy wyceniane są indywidualnie w zależności od ich długości oraz ich jakości. Cennik skupu włosów możesz sprawdzić online - kwoty podane są za kilogram włosów. Co ważne, za włosy jasny blond możesz zarobić nawet 30% więcej.

Sprzedaż włosów jest procesem stosunkowo prostym. Kiedy przesłane włosy dotrą do wybranego skupu, są dokładnie oglądane - sprawdza się wagę i długość włosów oraz szacuje się ich cenę - zgodnie z ogólnodostępnym cennikiem. Ostateczna cena podawana jest telefonicznie osobie chcącej sprzedać włosy, a po jej akceptacji pieniądze trafiają na konto. Jeśli klient nie jest zadowolony z zaproponowanej kwoty, włosy wracają do właściciela.

literatura